Thiefem inspirovaný The Dark Mod přichází s updatem, který usnadní tvorbu misí
zdroj: Archiv

Thiefem inspirovaný The Dark Mod přichází s updatem, který usnadní tvorbu misí

20. 2. 2017 11:05 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Stará láska nerezaví ani v temném gotickém světě plném stínů a nebezpečí. Pro důkaz nemusíte chodit daleko. The Dark Mod, původně fanouškovská modifikace pro Doom 3, z níž se postupem času stal samostatný titul, je úžasnou poctou původní sérii Thief. Snoubí se tu typicky tísnivá atmosféra s plíživou hratelností a desítkami komunitně vytvořených misí. To všechno teď bude ještě promakanější s novým updatem 2.05, který přináší vítaná vylepšení.

Možná nejdůležitější změnou je na první pohled celkem nudné přidání přes 200 nových modulárních modelů do editoru map. Život tvůrců misí by ovšem díky tomu měl být mnohem jednodušší. Odteď je mnohem snazší skládat dohromady exteriéry a interiéry, a taky přibyly nové možnosti, jak se s podobou města popasovat – což by snad mělo znamenat víc map s hezčí fasádou. Vzhledem k tomu, že úvodní „kampaň“ je spíš tříúrovňový tutoriál, a hráči jsou tak na fanouškovských výtvorech zcela závislí, jde o potenciálně klíčovou novinku.

Autoři se věnovali také optimalizaci a hra by teď měla běžet plynuleji, což se bude hodit, když na vás zpoza rohu vybafne zbrusu nový nepřítel – ohnivý elementál. Celkem vtipně pak znějí některé čerstvě opravené bugy. Spící postavy se prý už nebudou propadávat podlahou a po dlouhé době si pořádně schrupnou, a také byste se napříště neměli zaseknout ve výtahu, za což budou jistě vděční všichni klaustrofobici.

zdroj: Archiv

Na závěr ještě jedno důrazné varování. Pokud hru updatujete na nejnovější verzi, okamžitě vám přestanou fungovat všechny uložené hry, takže rozhodně nejdřív dokončete vše, co máte na talíři, než se pustíte do druhého chodu. Pokud The Dark Mod ještě nevlastníte, můžete to hned napravit a zdarma si jej stáhnout na oficiálních stránkách.

Nejnovější články