Napjatě očekávané Dying Light 2 Stay Human si snad jednoho dne konečně zahrajeme. Po mnoha a mnoha odkladech se tentokrát máme těšit (radši opravdu opatrně) na 4. únor příštího roku, ovšem jak se zdá, obrovská spousta hráčů je nadále spokojená s prvním dílem.
Parkourová akce se zombíky Dying Light koncem ledna oslaví své již sedmé narozeniny a jak se ukázalo, je to jedna z mála her, jejichž objemná základna hráčů zdařile odolává zubu času. Web DualShockers vyzpovídal Bartosze Kulona, vedoucího programátora soubojových a parkourových mechanismů chystané dvojky, který prozradil zajímavé informace právě o jedničce.
Na otázku, zda se Dying Light 2 Stay Human dočká stejné míry podpory v podobě událostí a rozšíření, jakou dostalo první Dying Light, odpověděl Kulon následovně: „Ptáte se toho nepravého. Ale jak znám hodnoty naší společnosti, tak to tentokrát nemůže být jiné. Obzvlášť teď, když díky zkušenostem víme, jak to udělat pořádně. Právě teď, jak spolu mluvíme, má první Dying Light přes půl milionu unikátních hráčů měsíčně. Proto opravdu věříme, že podpora má smysl. Naším cílem je vždy naslouchat komunitě, poznat její touhy a spolu s ní je implementovat do hry.“
Téměř sedm let starou Dying Light dodnes hraje na půl milionu hráčů, a tak není divu, že si tvůrci s jejím pokračováním mohou dát pořádně načas. Povede se ale úspěch zopakovat či ho rovnou překonat? To ukáží až následující roky.