Telltale odhalují temně pohádkovou sérii The Wolf Among Us
zdroj: Archiv

Telltale odhalují temně pohádkovou sérii The Wolf Among Us

28. 3. 2013 16:44 | Novinky | autor: Ladislav Loukota |

Autoři fenomenální adventury The Walking Dead a chystaného rebootu King's Quest, studio Telltale Games, pro IGN upřesnili datum vydání nového projektu The Wolf Among Us, který je založený na komiksové sérii Fables. Konkrétněji se téhle temné dekonstrukce klasických pohádek máme dočkat už v létě. Vývojáři se bijí do prsou, že jejich k dokonalosti vypilované řemeslné vyprávění hráčům umožní prožít veškeré aspekty bohatého světa Fables (kdo nezná, vysvětlení najde níže).

Hra vychází z komiksové série Fables, což je de facto totéž jako stylizovanější verze seriálu Once Upon a Time (tvůrci obou děl se soudili kvůli plagiátorství), čili vypráví příběh pohádkového světa, který řízením osudu našel azyl v naší cynické realitě. V The Wolf Among Us se máme vtělit do titulního zlého vlka, který svého času v grimmovských příbězích žral Karkulku, leč jeho fablesovská variace je noirovsky laděným šerifem městečka Fablestown.

Těšit se samozřejmě máme i na punc Telltalů, čili větvící se systém vyprávění založený na morálních dilematech postavených před hráče. Fables: The Wolf Among Us tak momentálně vypadá směle jako kříženec mezi komediálností Sama & Maxe a deprimovaností The Walking Dead. Hra bude k dostání pro PS3, Xbox 360, Mac a PC.

 

Nejnovější články