Středověká řežba Hood: Outlaws and Legends představuje svého Robina

2. 3. 2021 8:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Středověká multiplayerová PvPvE akce Hood: Outlaws & Legends se poprvé ukázala na loňském State of Play a po kratší pauze o sobě teď znovu dala vědět v rámci akce IGN Fan Fest 2021. Šéf vývoje Andrew Willans ze Sumo Digital tentokrát ve videu představuje postavu třídy hraničář, tedy jak sám říká, pokus autorů ztvárnit Robina Hooda.

Ranger se specializuje na boj ve stínech a s lukem. Kromě ran do hlavy, které pro protivníky ve většině případů budou smrtelné, můžou šípy týmu poskytnout i určitou taktickou výhodu, protože jimi z výšek dokážete sestřelit provazy, po nichž spoluhráči mohou vyšplhat nahoru. Ve svém arzenálu má také zábleskové bomby, jimiž nepřátele umí oslepit a ztratit se jim díky tomu z dohledu.

Hraničář je také jedinou postavou, která může ostatním hráčům zvýraznit polohu nepřátel na mapě. Jeho ultimátní schopností je explodující zápalný šíp, zároveň má jako zbylé tři třídy i jednu slabinu – nedokáže vykrývat nepřátelské útoky a může jim jen uhýbat.

Představovací videa pro ostatní třídy v příštích týdnech jsou nasnadě, přičemž do vydání hry zbývají zhruba dva měsíce. Hood: Outlaws & Legends vychází 10. května pro PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X|S. Pokud si hru předobjednáte, budete ji moct hrát už 7. května, tedy tři dny před oficiálním vydáním.

Vydavatelství Focus Home Interactive počítá s dlouhodobou podporou, a to minimálně pro první rok. Předobjednat si totiž už můžete rovnou trojici battle passů. Není to sice zatím moc po vzoru „bohatým brát a chudým dávat“, ale na druhou stranu je zatím odevzdání měšce čistě dobrovolné.

Nejnovější články