zdroj: Square Enix

Stranger of Paradise chce fanoušky Final Fantasy naučit hrát soulsovky

5. 10. 2021 14:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Square Enix před pár měsíci představil Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin od studia Team Ninja. Hra se do povědomí veřejnosti zapsala poněkud směšnou upoutávkou plnou slůvka „chaos“. Spin-off úplně prvního dílu proslulé japonské série se od té doby dočkal dvojice demoverzí a také oznámení data vydání na Tokyo Game Show.

Team Ninja není zrovna typickým studiem pro Final Fantasy – proslavilo se vlastní sérií bojovek Dead or Alive nebo hack-and-slash akčními adventurami Ninja Gaiden. 35 let stará značka si ale může dovolit experimentovat, a tak tu máme temnější akční spin-off.

Jeho soubojový systém si půjčuje hodně z předchozího počinu týmu nindžů, z Niohu. A skrz mechanismus postoje trochu také ze Sekiro: Shadows Die Twice, i když neaspiruje na laťku obtížnosti FromSoftware. Stranger of Paradise chce hráče Final Fantasy naučit při boji přemýšlet a jen nespamovat komba, ale pořád nabízí tři stupně obtížnosti včetně té s důrazem na příběh a minimální výzvou, pokud si chcete jen užít krystalizaci nepřátel a trhat je na kusy.

Systém tříd, mezi kterými můžete plynule přepínat, zase připomíná Final Fantasy XIV, jehož hráčům budou role dragounů, mágů a berserků poměrně povědomé.

I druhé demo vás ale nechá na pochybách, jestli z rozprav postav máte cítit jejich drsnost, trapno, nebo něco mezi tím. Titulní hrdina, „rozhněvaný muž“ Jack, následujícím klipem už teď vstoupil do internetových dějin. Zůstává na vaší interpretaci, jestli jako borec, nebo jako blbec.

Do 11. října si na PlayStationu 5 a Xboxu Series X můžete vyzkoušet druhé demo, které je rozšířenou verzí toho prvního z června.

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin vychází 18. března 2022 pro PC, PlayStation a Xbox, přičemž se počítá s bezplatným upgradem z PS4 a Xboxu One na PS5 a Xbox Series X|S. V případě zájmu si také můžete předobjednat digitální deluxe edici, kde najdete mise navíc spolu s digitálním artbookem a soundtrackem. Pokud využijete předobjednávky, dostanete se do hry o tři dny dříve než ostatní.

Nejnovější články