SteamOS handheld se má na trhu objevit příští rok
zdroj: tisková zpráva

SteamOS handheld se má na trhu objevit příští rok

11. 8. 2015 10:45 | Novinky | autor: Honza Konfršt |

Co byste řekli možnosti hrát své oblíbené PC hry na handheldu, který běží na SteamOS z dílen Valve? Umožnit to chce zařízení s názvem Smach Zero (nebo také Steamboy), které výrobce připomněl na letošním Gamescomu. Za předobjednávkovou cenu 300 eur byste měli dostat zařízení, které určitě nezvládne všechny hry na Steamu, právě naopak. S ohledem na níže uvedené specifikace si Steamboy troufne maximálně na méně náročné indie hry, ale co já vím, někomu to může stačit.

Objednávky mohou zájemci podávat od 10. listopadu letošního roku, první kusy však mezi majitele nezamíří dříve než ve čtvrtém kvartálu příštího roku, takže vlastně není kam spěchat. Konzole samotná pak nabídne ovládací schéma podobné Steam ovladači, rozlišení 720p, Wi-Fi a bluetooth konektivitu, 4 GB RAM, 32 GB interní paměti a CPU i GPU z dílen AMD.

Je otázkou, zda může takové zařízení na trhu najít své místo, potažmo jestli může oslovit více než jenom několik technologických nadšenců. Soudě dle specifikací půjde spíše o nouzové řešení na cesty, kde ale může už v současnosti mnohem lépe zafungovat libovolný tablet či mobilní telefon.

Těžko říci, jestli Steamboy vůbec spatří světlo světa, protože za více než rok může být situace na trhu zcela jiná, a jestliže v této chvíli se zdá být SteamOS handheld pochybným nápadem, ve čtvrtém kvartále 2016 už může jít o úplnou hloupost. Anebo naopak geniální tah, kdo ví.

Každopádně, zajímal by vás takovýto handheld, nebo se během cest spoléháte na klasické handheldy a mobilní zařízení?

zdroj: Archiv

Nejnovější články