Máte námět či připomínku? Napište nám
Square Enix oživuje Activisionem zrušený True Crime: Hong Kong
zdroj: Archiv
Novinky

Square Enix oživuje Activisionem zrušený True Crime: Hong Kong

2. 8. 2011 11:08 | autor: Petr Poláček |

Tak se nám zrodil krásný příběh pro poutavý postmortem, který pár měsíců po vydání zaujme spoustu hráčů i novinářů. Ovšem jen za předpokladu, že True Crime: Hong Kong bude nakonec skvělá hra, jinak by logicky nemělo cenu o zašmodrchaném vývoji vůbec psát. A pokud teď kroutíte hlavou a nejistě se vám z úst dere poznámka, že se o True Crime už nemůže psát, protože byla hra vedením Activision letos v únoru zrušena, tak jste ti praví, které bude zajímat, že Square Enix vývoj titulu od United Front Games zase oživuje.

Neznámo jak, neznámo za kolik, ale Square Enix získala právě na True Crime: Hong Kong od Activision, ovšem jen na tento konkrétní titul, ne na celou značku True Crime. Squeenix a vývojáři z UFG tedy čeká vymýšlení zbrusu nového názvu a de facto i nové identity. Ale to je zjevně ten nejmenší problém, který na nového majitele hry čeká. Nejdříve totiž musí dokončit hru samotnou, na které tvůrci z UFG pracovali (pomalejším tempem) i po zrušení ze strany Activision - nyní se vývoj opět rozběhne na plné obrátky.

Co je možná trošku překvapivé, Activision se zjevně na prodeji hry podílel, jak vyplývá z vyjádření Erica Hirshberga, CEO Activision: „Náš tým se urputně snažil najít ideální řešení pro všechny. Square Enix tak může těžit z toho, co jsme do hry zatím investovali. UFG může zůstat pohromadě a dokončit hru. No a hráči se dočkají skvělé hry. Víc nás to nemůže těšit.“

Není pochyb o tom, že jsou v Activision s prodejem hry Squeenixu spokojeni, dostali zpátky alespoň část toho, co do hry, kterou už nechtěli, zainvestovali. Entuziastické výroky šéfa Activision o tom, že se hráči nakonec dočkají skvělé hry, však trošku kontrastují s jeho únorovým vyjádřením k tomu, proč byl vývoj hry zastaven. Hirshberg tehdy na konto True Crime: HK řekl „Abych byl upřímný, ta hra prostě není dost dobrá.“ A nejednou je skvělá? Nevadí, svět se točí dál.

Ať už si Activision myslí o hře cokoli, ve Squeenixu jsou nadšeni, možná až přehnaně: „Je to jedna z těch her, které vás chytí a nepustí,“ prohlásil Lee Singleton, generální manažer londýnské pobočky Square Enix, která dohlížela i na vývoj Just Cause 2 nebo Batman: Arkham Asylum.

zdroj: Archiv

Za hlavní přednosti rozpracované hry považuje Singleton skvělý nový engine, bohatý příběh s propracovanými charaktery a herní mechaniky, jaké jsme v open world hře na podobné úrovni (kvality) nikdy neviděli. Už když to čtete, tak vám musí být jasné, že jsou to PR žvásty, ale něco prostě na True Crime: Hong Kong být musí, když Squeenix hru vzal pod svá křídla a s tím určitě i nemalý závazek Activision vůči týmu z United Front Games.

Původně měla hra vyjít letos v listopadu pro PC, PS3 a X360, k čemuž samozřejmě nedojde. Pár měsíců zpomaleného a přerušeného vývoje se určitě někde projeví. Navíc není vyloučeno, že pod kuratelou Squeenixu hra změní nejenom svůj název, ale i podobu a charakter. Každopádně, Singleton se na konto termínu vydání či podporovaných platforem zatím odmítá bavit. Dopřejme mu pro tentokrát tu možnost nic neříct a mějme alespoň malou radost z toho, že se další herní pacient probral z katatonického stavu.

 

Nejnovější články