Speedrunner prošel Valheim pozpátku. Moc rychlé to ale nebylo
zdroj: foto: Iron Gate Studio

Speedrunner prošel Valheim pozpátku. Moc rychlé to ale nebylo

4. 8. 2021 8:00 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Vikinský survival Valheim sice už trochu zmizel z hledáčku médií a strmý nástup jeho popularity je momentálně pozastaven čekáním na nový obsah. To ale neznamená, že by komunita kolem něj zahálela. V magickém světě plném zlobrů, lesních skřítků a velmi, VELMI vražedných komárů dochází ke spoustě pozoruhodných kousků.

Tropí je třeba speedrunner s přezdívkou NickRawcliffe, který v minulosti dokázal projít hrou za úctyhodných 90 minut. Nyní ale tento úspěch překonal kumštem, který je ještě pozoruhodnější. Porazil totiž všech pět bossů, ovšem v opačném pořadí.

Pokud s Valheimem nejste obeznámeni, nemusí pro vás tato informace nic moc znamenat. Vtip je ale v tom, že bossové mají dané pořadí a porážkou jednoho získáte důležité prostředky pro souboj s tím dalším.

Platí to zejména v případě bosse jménem Bonemass. Po porážce v pořadí druhého šéfa nepřátel, který si říká The Elder, totiž dostanete speciální klíč, kterým můžete odemknout krypty v bažinách. V nich kromě kýženého lootu a materiálů můžete najít také kosti, které bezpodmínečně potřebujete k vyvolání třetího bosse, zmiňovaného Bonemass.

Do krypt se sice dá proglitchovat, ale NickRawcliffe zvolil poctivý způsob. V bažinách se totiž mohou objevovat velmi vzácné truhly, které s ještě menší pravděpodobností mohou obsahovat kýžené kosti. K vyvolání bosse potřebujete deset exemplářů, speedrunnerovi nakonec jejich hledání zabralo neskutečných 27 hodin a prošel kvůli tomu třicítku bažin, rozesetých po celé mapě. 

Celkový průchod mu nakonec zabral 45 hodin, svým fanouškům nicméně zážitek zprostředkoval v patnáctiminutovém komentovaném sestřihu. Musím přiznat, že představa cesty za posledním, v tomto případě prvním Yagluthem na planinách hned na začátku hry mi působí mírné osypky, a to především kvůli těm ZPROPADENÝM komárům. Doufejme, že vývojáři z Iron Gate Valheim brzy obohatí o nové možnosti vyžití a hráči nebudou muset pro zábavu páchat takové útoky na svou příčetnost.

Nejnovější články