Souboj mocností druhé světové války rozhodne multiplayerová bitva v Axis & Allies Online
zdroj: tisková zpráva

Souboj mocností druhé světové války rozhodne multiplayerová bitva v Axis & Allies Online

12. 2. 2019 13:39 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Historie obsáhlé série stolních her Axis & Allies sahá až do počátku osmdesátých let, kdy konkrétně v roce 1981 vznikla první ze strategií zaměřujících se na druhou světovou válku. Od té doby se objevilo mnoho dalších verzí (dokonce i z první světové), mezi nimiž naleznete i Axis & Allies: 1942 z roku 2009. O tři roky později vyšla její druhá edice s několika úpravami a právě ta inspirovala digitální verzi Axis & Allies Online.

Na hře pracuje studio Beamdog, které můžete znát díky remasterům starých RPG Baldur’s Gate, Planescape: Torment, Neverwinter Nights a Icewind Dale. Šéf studia Trent Oster se netají láskou k Dungeons & Dragons, stejně jako k sérii Axis & Allies. Tvorbou digitální verze druhé jmenované si tak plní svůj další sen a říká: „Axies & Allies Online nabídne taktiku a přátelskou rivalitu deskové hry s několika klíčovými rozdíly: neřešíte přípravu ani úklid hry a nemůžete převrhnout stůl, když prohráváte.“

V Axis & Allies Online se proti sobě postaví síly Spojenců a síly Osy, konkrétně Spojené státy americké, Velká Británie a Sovětský svaz proti Německu s Japonskem. Hru můžete hrát sami proti počítači, nebo v libovolném počtu hráčů od dvou do pěti. V plném počtu se každý hráč ujímá jedné mocnosti, v menším počtu připadne některým hráčům více mocností najednou, případně je můžete svěřit do rukou umělé inteligence.

zdroj: Archiv

Z herního hlediska jde o strategii, ve které spravujete své pozemní, námořní i vzdušné jednotky a snažíte se zabrat víc území než soupeři pomocí nekonečných bojů řešených kostkami. Kromě klasického multiplayeru budete moci využít i asynchronní multiplayer a odehrávat tahy v tempu, které vám vyhovuje.

Beamdog se bohužel nepochlubil ani videi, ani obrázky ze hry, takže si zatím můžete jen představovat, jak převede herní mapu a figurky do digitální podoby. Axis & Allies Online půjde prý už brzy do předběžného přístupu.

Axis & Allies zdroj: tisková zpráva

Nejnovější články