zdroj: Netflix

Sledujte první ukázky ze seriálového Resident Evilu

13. 5. 2022 13:50 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Nalijme si čistého vína – filmové Resident Evily (tedy především ty hrané) mají z větší části naprosto zoufalou kvalitu. Na milost lze vzít první a asi i třetí díl, zbytek snad jen jako guilty pleasure s nějakou tou kapkou alkoholu v žilách. Dosud poslední pokus s podtitulem Welcome to Raccoon City byl podobně strašný jako finální díly ságy s Millou Jovovich v hlavní roli, přesto se na nás řítí adaptace další. 

Z prvního traileru by člověk mohl ve zkroušeném nitru vykřesat nějakou tu naději. Hraný seriál z produkce Netflixu si má sice ze své předlohy vzít důležité reálie, zároveň ale hodlá jít vlastní cestou, které nebude cizí třeba ani přeskakování mezi časovými liniemi. Doufejme, že autoři udrží vyprávění v podobě, která nebude příliš matoucí.

Děj se má odehrávat v současnosti ve smyšleném jihoafrickém New Raccoon City, ale také v blízké budoucnosti roku 2036. V hlavní roli Jade Wesker se představí Ella Balinska. Dcera nechvalně proslulého Alberta Weskera, kterého ztvární Lance Reddick, bude bojovat o přežití ve světě zamořeném nemrtvou nákazou, zároveň se ale bude muset vyrovnat s dalšími rodinnými potížemi, zejména s tím, co se stalo s její sestrou Billie.

Ve dvou dostupných teaserech (jeden výše, jeden pod článkem) jsou k vidění známá monstra, nechybí samozřejmě přítomnost organizace Umbrella Corporation a také je zřejmé, že se autoři rozhodně nebudou bát krvavých scén.

Seriál má na Netflix dorazit už 16. července. O scénář a produkci se stará Andrew Dabb známý díky seriálu Supernatural.

zdroj: Netflix

Nejnovější články