Základním stavebním kamenem Shadowhand je tedy Solitaire, i když není vaší snahou vytvořit kompletní sady počínaje dvojkou a konče áčkem. Vám jen stačí z předpřipravené konstelace karet odebírat ty s o jedna vyšší nebo nižší hodnotou, než má vámi vybraná poslední karta. Ano, jedná se o ten samý systém, který používá Solitairica (a vsadím se, že nebude jediná).
Herní systém tak není nic objevného, ale spolu s dalšími mechanismy, grafikou a příběhovým zasazením vzniká docela zajímavý celek. Ocitáte se v Anglii 18. století, kdy společnosti vládly načančané šaty, obří dekolty, klobouky, šavle a bambitky. Jo a také aristokraté se skrytou, vražednou tváří.
zdroj: Vlastní
Karty v Shadowhand slouží k nabíjení vašich zbraní a dalších udělátek, kterými se snažíte odpravit soupeře. Tím je vždy počítač, který po vašem tahu rovněž odstraňuje karty ze stolu, nabíjí své nástroje a snaží se ukončit vaše pochybné panování. Ale Shadowhand jde ještě o kousek dál a nabízí docela propracované RPG prvky.
V rukou můžete třímat vždy až dvě zbraně, zatímco vaše tělo unese rovných deset druhů oblečení. Některé vám zvýší obranný bonus, jiné přidají bodíky k vlastnostem (vůle, smlouvání, štěstí…). Rovněž si s sebou do duelu můžete vzít bomby a léčivé lektvary a dále si rozšířit soubojové možnosti aktivními i pasivními abilitami, případně utratit zkušenostní body za další rozšíření statů.
Ve výsledku je solitairní prvek v Shadowhand chytře schován pod rouškou líbivé grafiky, zajímavého tématu, RPG prvků a vyprávění příběhu podobného vizuálním novelám. Ten poskytuje 22 kapitol s úctyhodnými 150 úrovněmi. Na část z nich a na to, jak funguje celá hra, se podívejte ve videu níže. A pokud vás tato oddechovka láká, vydržte do 7. prosince, kdy vyjde na Steamu.
zdroj: Vlastní