Seriály jsou passé! Těšte se na rozhlasovou hru na motivy Splinter Cell
zdroj: Ubisoft

Seriály jsou passé! Těšte se na rozhlasovou hru na motivy Splinter Cell

24. 11. 2022 13:25 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Videoherní adaptace už nejsou jen záležitostí streamovacích gigantů jako Netflix, HBO, Amazon nebo Paramount – se svou troškou do mlýna přispěje i britská veřejnoprávní společnost BBC. Stanice Radio 4 se postará o adaptaci špionážní série Splinter Cell, a to v podobě rozhlasové hry s názvem Tom Clancy’s Splinter Cell: Firewall.

Zvuková adaptace se samozřejmě bude věnovat v první řadě agentovi Samu Fisherovi, který hodlá rekrutovat a trénovat novou generaci špionů pro NSA. Během této vznešené mise ale vyvstanou nepříjemné záležitosti ze Samovy minulosti, s nimiž se agent jednotky 4E bude muset popasovat a vyhrát závod s časem, který může ohrozit celosvětovou bezpečnost.

Role Sama Fishera se ve Splinter Cell: Firewall ujímá Andonis Anthony, jeho dceru Sarah namluvila herečka Daisy Head. V dalších rolích se v rozhlasové hře objeví Sacha Dhawan (seriály Doctor Who nebo Veliká), Will Poulter (Slunovrat, Black Mirror) či Nikesh Patel (V moci hvězd, Ďáblova hodina). O scénář adaptace se postarali Paul Cornell a Sebastian Baczkiewicz.

První díl z osmi bude odvysílán už příští týden, 2. prosince. Další budou v živém vysílání následovat každý pátek od 15:15, případně si všech osm budete moct pustit prostřednictvím služby BBC Sounds, kde budou k dispozici už od příštího pátku.

Špionážní série Splinter Cell se letos probouzí z dlouhého zimního spánku – vedle rozhlasové hry se chystá remake první hry a také animovaná seriálová adaptace z produkce Netflixu.

Nejnovější články