Scenárista Johna Wicka chystá dva seriály podle her

25. 5. 2020 12:47 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Za postavou zabijáka Johna Wicka, jehož ztvárnil Keanu Reeves, stojí americký scenárista Derek Kolstad, který je také většinovým autorem scénářů prvních tří filmů.

Kromě filmového světa ho ale zajímají i videohry a některé relativně neznámé nezávislé kousky by chtěl převést na televizní obrazovky. V rozhovoru pro Comicbook.com prozradil, že momentálně pracuje na návrzích scénáře pro seriály na motivy her My Friend Pedro a Bendy and the Ink Machine.

Akční záležitost s maskotem usměvavého banánu má s Johnem Wickem nějakou tu společnou DNA v podobě frenetické, ale vlastně přehledné akce, která si vypomáhá zpomalováním času. Bendy je zase na první pohled rozkošnou monochromatickou adventurou o oživlých hrdinech dětských animáků, kteří jsou všechno, jen ne roztomilí.

Ani jedna z her není kdovíjak mainstreamovou záležitostí, ale mezi fanoušky nezávislých titulů si vysloužily dostatečnou pozornost, aby se daly označit za kultovní.

zdroj: Archiv

Kolstad tyhle dva projekty nezmínil náhodou: „Doslova mám na monitoru nalepené lístečky ‚na čem dneska pracuju‘.“ Mimo dvou seriálů na motivy indie her v rozhovoru jmenoval ještě dvojici remaků svých milovaných filmů a spoustu dalších projektů. Dá se říct, že je poměrně zaneprázdněný, ale návrh scénáře samozřejmě nutně neznamená, že seriály následně i vzniknou.

Není to poprvé, co se Kolstad motá kolem herních adaptací. Scenárista se má podílet třeba na seriálovém Hitmanovi od produkční společnosti Hulu oznámeném v roce 2017. Sice o něm od té doby nebylo slyšet, ale projekt prý zatím není zrušený. Kolstad zároveň od loňského roku patří do scenáristického týmu filmového Just Cause.

John Wick se do kin vrátí za dva roky, v této chvíli ale není jasné, jestli bude Kolstad autorem scénáře i pro nadcházející čtvrtý díl ani jestli film bude jako předchozí tři režírovat Chad Stahelski.

Pokud si chcete zahrát přímo za zabijáka na odpočinku ještě předtím, než se vydá cestou pomsty, vyzkoušejte taktickou střílečku John Wick Hex, která prozatímní trilogii slouží jako prequel.

Nejnovější články