Fights in Tight Spaces vás promění v Johna Wicka, ale s kartičkami a na tahy
zdroj: Ground Shatter

Fights in Tight Spaces vás promění v Johna Wicka, ale s kartičkami a na tahy

16. 3. 2020 19:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Kolik různých žánrů se vejde do jedné hry? Fights in Tight Spaces je v základu taktickou tahovkou, kterou ale ovládáte skrz kartičky z vámi sestaveného balíčku, a posléze sestává z pohybů inspirovaných akčními filmy s asijskými bojovými mistry. Vizuálně se navíc inspiruje monochromatickou estetikou Superhot. Zní vám to překombinovaně? Podívejte se na trailer, hra je přehlednější, než by se mohlo zdát.

Fights in Tight Spaces operují s klasickou čtverečkovanou mřížkou, kterou můžete znát třeba z XCOMu a obdobných tahovek, jen namísto volného pohybu nebo útoku máte k dispozici karty značící schopnosti vašeho agenta. Něco jako hrát karetní šachy s Johnem Wickem. Nebo za Johna Wicka? Snad tentokrát nedojde na žádné zabíjení psů.

zdroj: Ground Shatter

Kartičky si postupně taháte z vámi připraveného balíčku a schopnosti na nich vyobrazené si můžete postupně i vylepšovat. Kromě toho můžete různě využívat také vlastností prostředí – přelomit někým desku stolu bylo už v osmdesátkách efektnější, než ho fackovat nohou. Ale to je věc vkusu.

Fights in Tight Spaces gify zdroj: Ground Shatter

Tvůrci z bristolského studia Ground Shatter si pro vás přichystali více než 150 různých karet, s jejichž využitím se musíte zbavit kriminálních organizací napříč celým světem. Vašeho muže v černém při tom může potkat hromada náhodných událostí a vylepšení, ale i trvalých zranění. Studio na hře spolupracuje s vydavatelstvím Mode 7, autory série kyberpunkových tahovek Frozen Synapse.

Singleplayerová karetní takticky-tahová bojovka Fights in Tight Spaces by měla vyjít ještě během letošního roku na Steamu a nespecifikovaných konzolích.

Nejnovější články