Rune II se díky exkluzivitě Epicu vyhnula early accessu a nabobtnala
zdroj: Archiv

Rune II se díky exkluzivitě Epicu vyhnula early accessu a nabobtnala

15. 7. 2019 17:10 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Praktiky Epic Games Storu se sice nelíbí části hráčů, kteří jsou zvyklí na Steam a netouží svou knihovnu tříštit mezi jiné obchody, ale vývojáři a vydavatelé si spolupráci s Epicem spíš pochvalují. Šéf studia Rebellion dnes otočil o 180 stupňů, když kvůli překvapivému balíku peněz kývl na exkluzivitu pro Zombie Army 4: Dead War, a ve stejný den se v podobném duchu nechal slyšet i tvůrce akce Rune II.

Zakladatel týmu Human Head Studios Chris Rhinehart se v rozhovoru pro WCCFtech rozpovídal na téma exkluzivity jejich chystané hry Rune II, kterou bude první rok od vydání na PC možné zakoupit pouze v obchodě Epic Games Store.

Původní plán byl takový, že Rune II měla vyjít loni v září v early accessu na Steamu, kde by nabídla čistě singleplayerovou část, zatímco režim PvP by se objevil později. S penězi od Epicu nebyl early access potřeba.

zdroj: Archiv

Hra půjde do světa rovnou s multiplayerovým deathmatchem a kromě singleplayerové kampaně, která se natáhne až na 20 hodin, se dostalo i na kooperaci až čtyř hráčů. „Epic Games Store bude dobrou věcí pro nás vývojáře, ale stejně tak i pro herní veřejnost,“ řekl Rhinehart v rozhovoru. Následně ale dodal, že naprosto chápe a respektuje lidi, kteří si hru nekoupí kvůli tomuto obchodu.

Proti Lokimu se v Rune II postavíte letos v létě, pokud vám tedy nevadí další launcher na počítači. Jinak si budete muset počkat do léta 2020.

Nejnovější články