Rollercoaster Tycoon 3 se vrací v kompletní edici
zdroj: tisková zpráva

Rollercoaster Tycoon 3 se vrací v kompletní edici

9. 9. 2020 11:23 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Série Rollercoaster Tycoon sahá až do roku 1999, kdy u jejího zrodu stál Chris Sawyer, autor legendárního Transport Tycoonu. Stavění lunaparků si získalo velmi slušnou popularitu, na niž navázal třeba i Theme Park od Bullfrogu Petera Molyneuxe nebo v nedávné době tituly Planet Coaster (který mají na svědomí vývojáři Rollercoaster Tycoonu ze studia Frontier) či Parkitect.

Třetí díl Rollercoaster Tycoonu vyšel v roce 2004, před dvěma lety byl ovšem stažen ze Steamu kvůli problematickému vztahu mezi Frontier Developments a vydavatelstvím Atari. Ke stažení došlo po žalobě ze strany vývojářů, kteří tvrdili, že jim vydavatel neplatí dostatečně vysoké tantiémy.

zdroj: Frontier Developments

Nyní se ovšem hra vrací, a to dokonce v kompletní edici. Nepůjde o remaster v pravém slova smyslu, i tak se ale titul dočká množství úprav a vylepšení, v balení navíc dostanete i obě velká rozšíření Soaked a Wild. Celkem by tak ve hře mělo figurovat přes 300 atrakcí, 500 dekorací prostředí, 60 obchodů a 20 zvířat.

Nová verze se také dočká vylepšení grafiky a ovládání, příjemnou novinkou je pak podpora širokoúhlých monitorů. Na 4K rozlišení ale musíme bohužel zapomenout.

Kromě PC hra dorazí také na Nintendo Switch. Verzi pro osobní počítače bude možno zakoupit na Steamu nebo Epic Game Store, start prodejů je naplánován na 24. září.

Nejnovější články