Remaster prvního dílu Resident Evil vyjde příští rok na PC a konzolích
zdroj: tisková zpráva

Remaster prvního dílu Resident Evil vyjde příští rok na PC a konzolích

5. 8. 2014 13:26 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Nejlepší hra ze série Resident Evil? Většina fandů vám nejspíše řekne, že původní jednička z roku 1996. Někteří jiní vám pak třeba řeknou, že ještě lepší je remake jedničky pro GameCube z roku 2002. Právě tahle předělávka se nyní dočká další, moderní předělávky, která původní, zjevně nestárnoucí materiál, převede do moderních časů. Nepůjde tedy o nějaký restart, ale prostě aktualizování původní hry pro PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, X360 a PC.

Samozřejmě první a nejvýraznější změnou bude vizuální stránka, která slibuje lepší rozlišení a nové textury. Na next-gen konzolích se má Resident Evil předvést v 1080p. Navíc poměru stran, hru si budete moci vychutnat jak v původním 4:3, tak dnes standardním 16:9. V oblasti zvuku bude nyní vše nově ve formátu 5.1 a změny remaku se dotknou i ovládání.

V něm zůstane zachován původní systém, kdy jste museli postavu analogem nejprve natočit, než se mohla vydat daným směrem. Pokud by vám ale tato úmyslně implementovaná „překážka“ iritovala, k dispozici bude možnost přepnout si na klasický systém současných her z pohledu třetí osoby. Tuhle změnu půjde provádět i během hraní, takže naštěstí nepůjde jen o volbu obtížnosti na začátku.

Příběhově, ale i z hlediska designu a všech prvků hratelnosti bude Resident Evil stejný jako originál, což vám ostatně tvůrci remaku vysvětlují ve videu níže. Hra vyjde začátkem příštího roku a vážně se nemůžu téhle klasiky dočkat. Stejně tak jsem zvědavý na reakce nových hráčů, kteří se k originálu nedostali a na to, jak vlastně v současné době obstojí.

Nejnovější články