Ratchet & Clank vyjde na PS4 v dubnu, týden před plánovaným filmem
zdroj: tisková zpráva

Ratchet & Clank vyjde na PS4 v dubnu, týden před plánovaným filmem

12. 1. 2016 12:16 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Jedni z nejikoničtějších hrdinů PlayStationu se záhy objeví ve staronové podobě i na PlayStation 4. Ratchet & Clank se kromě nového traileru pochlubil i datem vydání – 20. dubna. A pozor, hra se sice na první pohled tváří jako remaster původní hry, ale to by byl velký omyl. Autoři ze studia Insomniac se právě chtěli vyhnout vytvoření pouze načančané verze původního titulu a raději se na vše vrhli od píky. Chtějí svět této série navštívit znova a ukázat od základu tak trochu jiný pohled na celé universum, například za pomocí nových planet a nepřátel. Jde o reboot v pravém smyslu slova, ovšem bez nějakých radikálních změn v postavách a příběhu.

Na restartu značky se podílí i několik tvůrců původní hry (třeba veterán Brian Allgeier) pro PS2, přičemž by se do nového titulu mělo promítnout mnoho herních prvků z navazujících her. Původně měl nový Ratchet vyjít už loni, nicméně vydání nakonec bylo posunuté na začátek roku 2016, aby bylo co nejblíže premiéře stejnojmenného snímku. Ten se opírá o zápletku původního Ratcheta & Clanka z PS2 a v České republice bude mít premiéru 28. dubna.

Režisérem snímku je Kevin Munroe, který sice snímek postavil na tom, jak se Ratchet s Clankem setkali a postavili se Drekovi, ale zároveň nebude kopírovat děj první hry. Některé motivy rozšíří a více rozpracuje, jiné si vypůjčí z následujících her, takže se objeví i Nefarious a nebo Galactic Rangers. Stojí za zmínku, že to není jediná PlayStation klasika, kterou Munroe zpracovává do filmové podoby. Letos půjde do kin i snímek Sly Cooper, který se věnuje slavnému mývalímu zloději.

zdroj: Archiv

Nejnovější články