Máte námět či připomínku? Napište nám
Příští update pro American a Euro Truck Simulator z vás udělá majitele návěsů
zdroj: Archiv
Novinky

Příští update pro American a Euro Truck Simulator z vás udělá majitele návěsů

7. 8. 2018 14:27 | autor: Patrik Hajda |

Oba české kamionové simulátory čeká velká změna k lepšímu, která vaší speditérské společnosti dovolí vlastnit návěsy. Nejen po této možnosti volají fanoušci série Truck Simulator už roky a teď už mohou konečně usínat s klidem v duši. Update 1.32 pro American Truck Simulator a Euro Truck Simulator 2 sice nemá ani přibližné datum vydání, ale bude mu předcházet testovací betaverze. SCS Software říká: „Čekání by nemělo být příliš dlouhé.“

Ono to může znít docela jednoduše. Prostě nám dejte možnost koupit si vlastní návěs a dovolte nám tahat ho po celé Evropě a Spojených státech! Ale tak jednoduché to vážně není. Studio pracuje na tomto prvku už rok, protože zásadním způsobem ovlivňuje snad všechny části dávno fungující hry. Změn je tedy nepočítaně.

S možností nakupování trailerů souvisí například jejich „tuning“. V obchodě si budete vybírat z nepřeberného množství typů – od těch nejklasičtějších skříňových, přes ty s otevřenou střechou, s bočním přístupem, s chladící jednotkou, až po návěsy se dvěma podvozky. A když už je řeč o podvozcích, tak i zde vás čeká několik voleb, stejně jako v případě disků kol, pneumatik, polepů a doplňků, jako jsou hasící přístroje, rezervy, různé boxy atd.

American Truck Simulator zdroj: Archiv

Ale to je ten menší ze zásahů do hratelnosti. Mnohem větší změnu pocítíte v herní ekonomice. Ta se musí silně předělat, protože vás nyní bude mnohem víc zajímat samotné převážené zboží. Zkrátka a dobře nemůžete převážet jachtu v běžné bedně. S vlastním návěsem tak jde ruku v ruce i užší výběr nákladů, s čímž musíte od začátku počítat. Například pokud chcete v chystaném Oregonu vozit klády, přizpůsobte tomu svůj návěsní park.

Logicky čím víc druhů návěsů máte, tím širší záběr zakázek vaše firma pojme. Vaši počítačem řízení kolegové naštěstí sami dokáží určit, po jakém návěsu z garáže sáhnout, pokud tedy máte nějaký odpovídající vybrané zakázce. Ale nebojte, možnost vzít rychlou zakázku a neřešit vlastní vozový park zůstane, aby z toho nově příchozím nešla hlava kolem.

Jak již bylo řečeno výše, update nemá datum vydání, ale sám bych byl rád, kdyby se do hry podíval ještě před chystanými rozšířeními, která mě pokaždé nalákají zpátky za volant. Ovšem ani u DLC neznáme data vydání. Jak Oregon pro American Truck Simulator, tak Beyond the Baltic Sea pro Euro Truck Simulator 2 jsou naplánované na čtvrté čtvrtletí.

American Truck Simulator zdroj: Archiv

American Truck Simulator zdroj: Archiv

American Truck Simulator zdroj: Archiv

Nejnovější články