Příští kampaň pro Total War: Rome II zamíří do krušných začátků rané republiky
zdroj: Archiv

Příští kampaň pro Total War: Rome II zamíří do krušných začátků rané republiky

20. 7. 2018 11:23 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Řím nebyl postaven za den, a kdyby pár důležitých dějinných událostí dopadlo trošku jinak, taky nemusel být postaven vůbec nikdy. V roce 400 př. n. l. byla mladá republika obklopená nepřáteli, a ač už století žila osvobozená zpod tyranského područí Tarquinia Superba, její svoboda balancovala na ostří meče. Právě do tohoto turbulentního období je zasazeno nové DLC pro Total War: Rome II jménem Rise of the Republic.

Podle mě je to skvěle zvolená doba. Řím ještě není nezastavitelnou válečnou mašinérií, ale vcelku skromným městským státem s velkými ambicemi, které znervózňují etruské, řecké i galské sousedy. Konkrétně Brennus, náčelník galského kmene Senonů, je vám možná známý coby vojevůdce, který vyplenil Řím – odtamtud pochází legenda o husách, které svým kejháním zachránily Kapitol.

Kdo by chtěl vyplenit Město měst a nemáčet si u toho skvostné kníry v polévce, může zvolit třeba mocný sicilský stát Syrakusy. Další řecké město Taras v jižní Itálii kdysi založili Sparťané, takže si můžete být jistí, že jeho obyvatelé nejsou žádná ořezávátka. A stále je tu možnost zvrátit úpadek Etrusků a ujmout se vedení státu Tarchuna.

Ale Římané jsou přece jen stále favorité tohoto závodu o přežití. V jejich čele stane Marcus Furius Camillus, který se kromě totálně drsného rodinného nomen pyšní i čestným titulem „druhý zakladatel Říma“. Na to, jak se Římané oháněli svým unikátním republikánským systémem, si z jejich historie vážně pamatujeme až moc slavných diktátorů. Caesar, Sulla a právě Camillus by z toho určitě měli radost.

zdroj: Archiv

Rozšíření v sobě nezahrnuje pouze novou lokaci a devět hratelných frakcí, ale i herní vylepšení. Nejzajímavěji působí asi „vládní akce“, které Římanům umožní v případě nouze jmenovat diktátory, Etruskům svolat radu starších, Senonům povolat druidy atd. Různé frakce navíc čekají specifická dilemata – v Římě se perou o moc patricijové a plebejci, řecké kolonie zase můžou ovlivnit dění ve své daleké domovině.

Kromě placeného DLC, které si od 9. srpna můžete koupit na Steamu za 17 eur (nebo už teď předobjednat se slevou 10 %), se vývojáři pochlubili ještě velikým bezplatným Ancestral Update. Ten do základní kampaně i všech rozšíření přidá rodinné stromy, abyste měli přehled o tom, kdo je čí syn a z jaké rodiny pochází vaše tchyně. Zároveň odtud můžete organizovat všemožné intriky a podlé činy, například svatby.

Kromě toho update přináší celou řadu oprav a drobných změn – tolik, že absolutně nemá smysl, abych je tu všechny vypisoval. Koho zajímají nové schopnosti agentů a rozšířené grafické nastavení, ať zamíří na oficiální stránky. Pokud jste nedočkaví, můžete si rovnou vyzkoušet otevřenou betu updatu. Stačí pravým tlačítkem kliknout na Total War: Rome II na Steamu, jít do vlastností a aktivovat si v tabulce Betaverze… betaverzi. Jednoduché jak facka gladiem.

Total War: Rome II - Rise of the Republic zdroj: Archiv

Total War: Rome II - Rise of the Republic zdroj: Archiv

Total War: Rome II - Rise of the Republic zdroj: Archiv

Total War: Rome II - Rise of the Republic zdroj: Archiv

Nejnovější články