Příští hra od tvůrce Stardew Valley, Haunted Chocolatier, se zaměří na výrobu čokolády

23. 10. 2021 10:30 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Eric „ConcernedApe“ Barone, autor populárního farmářského simulátoru života Stardew Valley, představil svůj nový projekt. Hra už svým názvem Haunted Chocolatier prozrazuje poměrně dost - vaším úkolem bude provozovat velkou čokoládovnu, která má problém s duchy. Je to ale opravdu problém? Hlavní hrdina na přiložených záběrech zaměstná jednoho z duchů coby prodavače, takže vztah s bytostmi ze záhrobí nejspíš bude symbiotický.

Haunted Chocolatier zdroj: Concerned Ape   Haunted Chocolatier zdroj: Concerned Ape

Jinak se Haunted Chocolatier minimálně graficky velmi podobá předchozímu Stardew Valley, Barone ale fanoušky uklidňuje, že jde skutečně o samostatnou hru, nikoliv o rozšíření pro vaši farmu. Nedá se samozřejmě ovšem vyloučit, že se čokoládovna nachází ve stejném světě.

Opět budete muset sbírat vzácné ingredience a měnit je v lahodné produkty, které následně zpeněžíte ve svém obchůdku. Také budete jedním z obyvatel živého městečka, seznámíte se se svými sousedy a cílů budete dosahovat různými způsoby. Přes zjevnou podobnost ale má Haunted Chocolatier být oproti Stardew Valley více akčním RPG.

Čokoládová hra je ve vývoji přibližně rok a Barone, který na ní pracuje sám, si zatím netroufá odhadovat, kdy by mohla vyjít. Haunted Chocolatier je v této chvíli čistě singleplayerovou záležitostí a multiplayer pro něj není plánován, z platforem je Barone zatím ochotný potvrdit PC, ale bude se samozřejmě snažit hru dostat i na konzole.

Nejnovější články