Přijměte pozvání do nebezpečné džungle v Green Hell a možná přežijete
zdroj: Archiv

Přijměte pozvání do nebezpečné džungle v Green Hell a možná přežijete

6. 9. 2019 15:30 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Mnozí již znají amazonský prales jako své boty díky rok trvajícímu předběžnému přístupu survivalu Green Hell. Studiu Creepy Jar se nakonec podařilo dopracovat se k hotové verzi, která v tento moment okupuje Steam. Přechod na verzi 1.0 se naštěstí neobešel bez pořádného obsahové přídavku, jehož největší předností může být příběh.

Green Hell je realisticky pojatý psychologický survival, který vás vhodí doprostřed divoké přírody a zeptá se vás, jak daleko jste ochotní zajít pro své vlastní přežití. Na životě vás neohrožuje jen dravá zvěř, ale i jedovatý hmyz a rostliny. A žízeň a hlad. A nemoci a infekce. A zranění z neopatrné chůze po kládě nad propastí. A pijavice a otrava z neznámého jídla. A váš psychický stav. A…

Ne, nebude to procházka růžovým sadem. Ať už se rozhodnete hrát prostý sandbox třeba s nastavením permanentní smrti, nebo budete následovat příběh, ve kterém hledáte svou milovanou Miu a snažíte se nezbláznit ze samoty a strachu o ni a sebe, bude to pořádná výzva.

zdroj: Archiv

Přechod na 1.0 do hry přidává (kromě příběhu) novou oblast mapy, další nebezpečnou faunu a flóru, nová nastavení grafiky a obtížnosti, vaše zásoby budou hnít, je zde nový systém lootování, nové zvuky a hudba, checkpointy a další.

Takové přechody do plné verze jsou přeci jen lepší, než když je tím posledním krokem například pouhá optimalizace. Hráči, kteří se hrou byli od začátku, mají důvod v ní i nyní pokračovat díky příběhu a nové oblasti, na ty ostatní čeká plnohodnotná hra, která v přeplněném žánru stále působí docela svěžím dojmem.

Nejnovější články