zdroj: Covenant.dev

Příběhová strategie Gord ukazuje děsivá monstra a slovanské kořeny

21. 9. 2022 16:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Vydavatelství Team17 ve spolupráci s polským studiem Covenant vypustilo nové video z nadcházející singleplayerové fantasy strategie Gord. Šestnácti minutami z hraní vás provede šéf vývoje a studia v jedné osobě, Stan Just, který vám představí unikátní žánrový mix spočívající ve stavění města, spravování komunity a palčivých rozhodnutích.

Ne náhodou vám tahle kombinace může připomínat Frostpunk – studio Covenant tvoří mimo jiné bývalí zaměstnanci 11bit studios. Polské kořeny vývojářů se v Gord projevují především v designu monster a temném, špinavém rázu světa, který vám nic moc neodpustí.

Just ve videu představuje mechanismy, díky kterým bude každý z průchodů příběhovou kampaní unikátní, ale i přizpůsobitelný režim vlastních scénářů s procedurálně generovanými úrovněmi. Ukáže vám také režim stavění, jak moc si své gordy (tedy osady) budete moct přizpůsobit a podobně.

Krátce se také věnuje jedinečným osobnostem a příběhům jednotlivých obyvatel, což bude mít určitý vliv na rozhodnutí, která z pozice hráče budete muset učinit. Právě na tvorbu vlastních dějových linek a sledování propletených osudů kladou tvůrci velký důraz.

Tedy pokud svým osadníkům zajistíte v první řadě přežití, aby se podobným kratochvílím a osobnímu růstu mohli věnovat. Nebude přitom záležet jen na jejich fyzické pohodě, speciální mechanismus příčetnosti bude brát v úvahu třeba i nedávnou smrt v rodině či nějaký nepříjemný neúspěch.

Ve čtvrthodinovém videu dojde také na boj v monstry řádně zabydlené bažině. Díky početnému arzenálu tupých i chladných zbraní budou podobné střety jaksepatří brutální a krvavé. Nic pro citlivé povahy.

Gord vyjde příští rok exkluzivně na PC.

Nejnovější články