Poruchové Joy-Cony Switche jsou dost možná neřešitelný problém, naznačují inženýři Nintenda
zdroj: Foto: Nintendo

Poruchové Joy-Cony Switche jsou dost možná neřešitelný problém, naznačují inženýři Nintenda

8. 10. 2021 12:35 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Pokud patříte mezi majitele konzole Nintendo Switch od jejích počátků, dost možná vás už potkal takzvaný „Joy-Con drift“. Jde o vadu, při které ovladač vysílá falešné signály z páček, aniž byste se jich třeba jen dotýkali. Nintendo ohledně problému poměrně dlouho mlčelo, poruchové kusy hardwaru je ochotné měnit či opravit i nad rámec standardní záruky, ale zároveň se ani nevyjádřilo, jestli nový Switch OLED už tímto problémem trpět nebude.

Zdá se, že je závada složitější, než se původně zdálo. V interview ohledně vývoje nové verze konzole zástupci společnosti popisují, že se Joy-Cony snaží neustále vylepšovat. Páčky, kterými disponuje předloňský Switch Lite, jsou už vylepšenou verzí těch původních, i odlehčená verze ale driftem v ojedinělých případech trpí.

Generální manažer divize technologického vývoje Ninteda, Ko Šjóta, v rozhovoru říká, že jde o potíž, které se Joy-Cony zřejmě nikdy nezbaví. Podle něj jde totiž o opotřebení, které přirovnává k pneumatikám na autě – ty se kvůli neustálému tření také odírají.

Nintendo se tak snaží vymyslet, jak zajistit joystickům delší životnost, aniž by tím utrpěla jejich hybnost. Switch OLED má nejnovější páčky se všemi dostupnými vylepšeními, která firma v současné době implementuje i do základního Switche, Switche Lite či samostatně prodávaných Joy-Conů a Pro Controllerů.

Nová verze Switche s OLED displejem jde do prodeje už dnes, nicméně u nás jde o nedostatkové zboží, české obchody většinou očekávají dodávku v druhé polovině listopadu. Jeden kus se už vyskytl i u nás v redakci, a brzy se tak můžete těšit na Adamovo hodnocení varianty populární hybridní konzole.

Nejnovější články