Pořádná duchařina i mimo Wii U. Remaster Fatal Frame odhaluje přidanou hodnotu

29. 7. 2021 12:20 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Duchařsko-fotografická série Fatal Frame (známá taktéž pod názvem Project Zero) je vedle Silent Hillu a Resident Evilu právoplatným členem triumvirátu slavných hororových sérií přelomu tisíciletí. Naposledy jsme o téhle značce ale slyšeli před šesti lety, kdy zavítala na Wii U s dílem Maiden of Black Water. Asi si vzpomenete, že minulá konzole od Nintenda zrovna netrhala prodejní rekordy, a tak je příjemné, že si tenhle pozapomenutý spiritistický dýchánek budou moct brzy užít i majitelé jiných platforem.

Remaster dorazí 28. října, a to na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S a Switch. Kromě ostřejší grafiky se můžeme těšit třeba na nový fotorežim, díky němuž si můžete pořídit hezké snímky duchů, s nimiž jste se setkali. Ostatně fotografování se týká celá herní zápletka, vaše Camera Obscura je jedinou zbraní proti ektoplazmatickým zlobivcům a jen jejím postupným vylepšováním můžete uspět a odhalit tajemství hory Hikami.

Do remasteru také přibydou nové kostýmy pro hlavní hrdinky, k mání bude i speciální digitální Deluxe edice. Ta zájemcům nabídne digitální soundtrack a artbook. Ačkoli Maiden of Black Water nepatří mezi ty nejlepší díly série Fatal Frame a v souhrnném hodnocení na Metacriticu se pohybuje pod hranicí 70 bodů, pořád se jedná o jeden z mála současných vysokorozpočtových hororů, navíc s neotřelými herními mechanismy. Uvidíme, jak si autoři dovedou poradit s absencí druhé obrazovky ovladače Wii U, která byla pro hru zcela klíčová.

Nejnovější články