Pokračování kultovního Outcastu bylo oznámeno na PC a konzole nové generace

17. 9. 2021 21:39 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Dnešní stream 10. narozenin THQ Nordic přinesl několik překvapení, tím největším bylo ale vyjma návratu značky Jagged Aliance, kterou jsem po posledním dílu s podtitulem Rage považoval za definitivně mrtvou, rozhodně představení Outcast 2: A New Beginning.

Pokračování kultovní sci-fi akce z roku 1999 je překvapivé i proto, že remake Outcast: Second Contact nezbořil žebříčky hodnocení ani prodejnosti. Nová hra vychází pouze na PC a konzole nové generace, vrátí se v něm hrdina první hry Cutter Slade.

Příběh se odehrává dvacet let po událostech předchozího dílu, planeta Adelpha čelí invazi zlotřilých korporací, které chtějí zotročit její obyvatele. Cutterův úkol je prostý - dát dohromady hnutí odporu a vydat se do boje za svobodu.

Vývojáři slibují akční hratelnost z pohledu třetí osoby, ale také nelineární příběh, který v sobě kombinuje prvky sci-fi a fantasy a má dynamickou zápletku, reagující na hráčovy volby. Kdy se budeme o kvalitách hry moci přesvědčit je zatím ve hvězdách, uklidnit by vás ale možná mohla informace, že na hře pracují autoři původní hry z belgického studia Appeal.

Nejnovější články