zdroj: 343 Industries

Počítačová verze Halo Infinite počítá s obrovským množstvím přizpůsobení

22. 10. 2021 11:50 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Vydání Halo Infinite se nezadržitelně blíží (tedy pokud nedojde k dalšímu odkladu) a před tvůrci stojí docela nová výzva. Vůbec poprvé bude totiž nové Halo vycházet najednou na konzolích i počítačích. Přitom se nejedná o obyčejný port, ale o hru od počátku šitou na míru potřebám počítačových hráčů.

Právě počítačové verzi je věnován nejnovější blogový příspěvek spolu s celými devíti minutami povídání o možnostech hraní Halo Infinite na PC, které si můžete pustit výše. Ve videu se mihnou kupříkladu záběry na mnohá herní nastavení včetně velké spousty položek v oblasti grafiky a usnadnění.

Nechybí zde podpora širokoúhlých monitorů, možnost upravit FOV, pohrát si s nastavením rozlišení, můžete si dokonce upravit umístění prvků HUDu na obrazovce, jednotlivým funkcím přiřadit až tři klávesy, spousta možností nemá jen polohy zapnuto/vypnuto, ale i posuvníky pro precizní nastavení, jaké se vidí málokdy.

Dále můžete počítat s cross-playem napříč všemi platformami a přenášením vašeho postupu mezi nimi, přičemž v multiplayeru budete mít na výběr, zda chcete být míchaní s konzolisty či nikoliv. A v neposlední řadě bude Halo Infinite podporovat dokonce LANku, takže můžete zavzpomínat na stará dobrá multiplayerová klání v jedné místnosti.

Mezi přísliby do budoucna se najde například podpora ray-tracingu, která nebude přítomná při vydání hry, ale studio na ní pracuje spolu s AMD. Ostatně s tímto výrobcem hardwaru úzce spolupracuje už dlouhou dobu, což se projeví například na vydání grafické karty AMD Radeon RX 6900 XT v limitované Halo edici.

A v neposlední řadě uzavřel Microsoft spolupráci i s Razorem, od níž můžete opět očekávat tematické periferie, které ale navíc díky službě Chroma RGB budou svítit, blikat a hrát barvami podle toho, co se bude dít na obrazovce (dojdou vám náboje, klávesnice zrudne…).

Teď už jen doufat, že se to na počítači bude i dobře hrát. Halo Infinite vychází 8. prosince na počítačích, Xboxu One a Xboxu Series X|S.

Nejnovější články