zdroj: Larkon Studios

Po třech letech v early accessu vyjde epos Legends of Ellaria

4. 6. 2020 15:58 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Spousta kdysi slibných kickstarterových projektů v předběžném přístupu se z něj nikdy nevyhrabe, ambiciózní Legends of Ellaria bude ale podle všeho jedním z těch úspěšnějších. Naposledy jsme o něm psali před pěti lety právě jako o „až příliš ambiciózním“, když se ještě jmenoval CivCraft. Výtvor od Larkon Studios se ale na Steamu momentálně pyšní spíše kladnými hodnoceními a zdá se, že jeho dlouhá cesta k vydání je konečně u konce.

Ellaria je světem na rozhraní dimenzí, kam se vaše postava dostane potom, co na útěku proskočí portálem. Jde o jakýsi tavicí kotlík, kde se střetávají různé rasy a frakce a bude na vás, abyste si ve vzniklé polévce našli místo pro sebe a své nově založené království.

Mix realtimové strategie a RPG z pohledu vlastních očí v simulovaném světě bude jádrem hratelnosti. Na jedné rovině jste králem s velkou mocí, na té druhé vlastně pouhým pěšákem. Vydat se můžete samozřejmě jak cestou diplomacie, tak i tou bojovou. Mezi mapou světa a konkrétním místem můžete navíc kdykoliv přepínat, což se vám bude hodit nejen v bitvách.

zdroj: Larkon Studios

Legends of Ellaria vás pověří vedením a verbováním armád, stavbou měst a jejich vylepšováním a řízením ekonomiky, stejně jako rozšiřováním sféry vlivu skrz interakce s ostatními královstvími a taky s unikátními hrdiny. Právě ty můžete využívat k expanzím a vysílat je jako své agenty na vzdálenější místa, kam se sami třeba neodvážíte.

Hra původně zafinancovaná na Kickstarteru v roce 2015 vyjde letos na Steamu zkraje třetího čtvrtletí, takže pravděpodobně během července.

Nejnovější články