PlayStation VR2 má startovat s dvacítkou dostupných her
zdroj: Sony

PlayStation VR2 má startovat s dvacítkou dostupných her

27. 5. 2022 14:35 | Novinky | autor: Pavel Makal |

K odhalení headsetu PSVR 2 došlo už relativně dávno, a ačkoliv je jeho vydání plánováno na letošní rok, zatím se o něm příliš nehovoří. Známe jeho podobu i technické specifikace, horší je to ale s informacemi o obsahu, který bude během startu prodejů k dispozici.

I tématu inovovaného VR headsetu se věnoval prezident Sony Interactive Entertainment Jim Ryan na setkání s investory. Uvedl, že v současné době firma vynakládá značné množství finančních prostředků na uzavírání partnerství s nezávislými vývojáři i studii třetích stran, aby došlo k zajištění dostatečného množství obsahu pro PSVR 2 a také jeho stabilního pravidelného dodávání.

Ryan slibuje, že se tato iniciativa bude prohlubovat a posilovat s tím, jak bude růst uživatelská základna zařízení. V prezentaci, která jeho projev doplňovala, slibuje Sony při launchi více než dvacítku titulů od interních studií i vývojářů třetích stran. Jejich seznam ale bohužel zatím neznáme, jedinou dosud oznámenou hrou pro PSVR 2 je Horizon Call of The Mountain, na níž spolupracují studia Guerrilla Games a Firesprite.

PSVR 2 má nabídnout displej s celkovým rozlišením 4000 × 2040 px, tedy 2000 × 2040 px pro každé oko. Jedná se o čtyřnásobné zvýšení oproti předchozímu modelu. Zorné pole se zvýší ze 100 na 110 stupňů, OLED displej bude nově schopen zobrazovat HDR. Bohužel i nová generace bude potřebovat připojení přes kabel, na rozdíl od minula si ale vystačí s jediným.

Nejnovější články