PlayStation si připravil nečekané překvapení. Ratchet & Clank: Rift Apart míří na PC
zdroj: Sony

PlayStation si připravil nečekané překvapení. Ratchet & Clank: Rift Apart míří na PC

30. 5. 2023 17:48 | Novinky | autor: Ondřej Partl |

PlayStation si na úterní večer připravil jedno docela velké překvapení, které asi mnozí neočekávali. Společnost víceméně z čistého nebe oznámila PC verzi další konzolové exkluzivity – Ratchet & Clank: Rift Apart, která si původně v roce 2021 ukradla srdce nejednoho hráče, včetně Pavla Makala v jeho desítkové recenzi.

Pro značku se jedná o velký krok, jelikož relativně nedávno oslavila své 20. výročí a Rift Apart bude jejím vůbec prvním titulem, jež se na tuto platformu podívá. A vzhledem k jeho kvalitám i faktu, že nabízí samostatný příběh, si pro premiéru asi nešlo vybrat lepší díl.

zdroj: PlayStation

Na PC portu pracuje studio Nixxes Software, které se v minulém roce do paměti hráčů docela úspěšně zapsalo konverzemi Spider-Mana a Milese Moralese. Což znamená, že by měla být varianta pro osobní počítače v dobrých rukou.

Jak u takových konverzí bývá zvykem, tvůrci opět lákají na možnost využití různých moderních technologií, jako je Nvidia DLSS 3, AMD FSR 2 nebo Intel XeSS. Přirozeně nesmí chybět ani podpora širokoúhlých monitorů a sestav s více obrazovkami (poměr stran 21:9, 32:9 a 48:9), či taková samozřejmost, jako ovládání za pomoci klávesnice a myši. Když se vám ale bude chtít, využít lze i ovladač DualSense s jeho speciálními funkcemi. Pro maximálně plynulé hraní zde také naleznete odemčený framerate.

Skoupé nebudou ani různé možnosti nastavení, kterými si hru uzpůsobíte tak, aby bez větších problémů fungovala i na vaší sestavě. Jestli ale máte pořádný stroj, můžete využít vylepšeného ray tracingu. Žel doporučené hardwarové požadavky zatím představené nebyly. Dá se ale předpokládat, že úplně malé nebudou.

Datum vydání PC verze je stanovené na 26. července. Dostupná bude na Steamu i Epicu. Pokud si hru předobjednáte, dostanete přístup k bonusům v podobě unikátního brnění a zbraně. Příjemnou zprávou je, že součástí této varianty již jsou všechna brnění z digitální deluxe verze hry pro PlayStation 5, jež doplní i výroční balíček, který přidá dalších pět.

Člověk se na závěr ale musí jen ptát, proč tento port PlayStation nepředstavil už minulý týden během PlayStation Showcase. Jistě, možná by takové oznámení více zapadlo, ale dovolím si spekulovat, že hned by se na celou akci vzpomínalo v poněkud pozitivnějším světle.

Nejnovější články