Past Cure stojí na pomezí špionážního thrilleru a hororu z nočních můr
zdroj: Archiv

Past Cure stojí na pomezí špionážního thrilleru a hororu z nočních můr

30. 6. 2017 16:20 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Bývalý elitní agent Ian má problém. Tedy, popravdě jich je spíš několik. Zaprvé na něm jeho někdejší šéfové prováděli zvrácené vědecké experimenty, které mu nadělily superschopnosti, ale sebraly mu zdravý rozum. Zadruhé je teď musí najít, vyslechnout a nejspíš i zabít, což bude fuška. A zatřetí se ve spánku vždycky ocitá v jiném světě plném bílých figurín s prázdnýma očima, a ty mu jdou po krku. Vítejte v pozoruhodném světě stealth střílečky Past Cure.

V téhle hře se mísí hned několik elementů hratelnosti. Máte tu klasické akční střílení, při němž precizně posíláte kulky do nepřátelských hlav. Dále se musíte hodně spolehnout na své plížící schopnosti. Připravte se i na klasické hororové lekačky, když na vás ve vašich snech budou bafat svalnatá bílá těla. Prý dojde i na prostorové hádanky – Ian koneckonců ovládá telekinezi. A nakonec počítejte ještě se silnou narativní složkou zabývající se Ianovými problémy a vztahem s bratrem Markusem a záhadnou dvojitou agentkou Sophií.

Vaše cesta za pravdou, pomstou a příčetností bude blokována spoustou překážek. Zmiňované figuríny vás snadno zlikvidují na jednu ránu. Vy je sice taky, ale když jich na vás pochoduje 10 najednou, jedná se o chabou útěchu. V reálném světě není situace o moc lepší, protože Ian se bude potýkat s východoevropskými kartely a tajnými organizacemi. A co je nejhorší? Pokaždé, když použije své speciální schopnosti, se jeho šílenství zhorší.

U tohohle prvku se na chvíli zastavím. Sice absolutně netuším, jak přesně bude tohle omezení implementované, ale byl bych velice rád, kdyby se autoři ze studia Phantom 8 vyvarovali pasti, do níž do značné míry padá například jinak vynikající Dishonored. Dá vám k dispozici úžasné nástroje, zbraně a hračky, s nimiž je velká zábava, ale pak vám je v podstatě zakáže používat, pokud nechcete přijít o hezký konec. Pokud se však telekinetické prohození chlápka oknem promítne do snového světa akorát jedním dalším manekýnem, půjde o snesitelné penále.

To jsou samozřejmě čiré spekulace, a tak se raději vrátím na pevnější půdu. Past Cure vypadá graficky skvěle, zvlášť když vezmete v úvahu, že na hře na plný úvazek pracuje asi tak 10 lidí. Vývojáři využívají pokročilé metody jako motion capture a 3D skenování a spolupracují s externími technickými studii, a je to vidět. Hlavní hrdina mi sice přijde poněkud obyčejný a nejsem sám, komu připomíná Ethana Marse z adventury Heavy Rain, ale snový svět rozhodně vypadá patřičně nepříjemně – zvlášť tedy tolikrát zmiňované bílé postavy.

zdroj: Archiv

Past Cure by měla vyjít ještě letos, a to na PC, Xbox One i PlayStation 4. Zatím vám nemůžu nabídnout žádné relevantní video přímo ze hry, ale vzhledem k tomu, že na E3 2017 byla k dispozici hratelná ukázka, to je nejspíš jen otázkou krátkého času.

Nejnovější články