Oznámení Total War: Warhammer - tvůrci slibují strategickou hostinu o třech chodech
zdroj: tisková zpráva

Oznámení Total War: Warhammer - tvůrci slibují strategickou hostinu o třech chodech

22. 4. 2015 19:14 | Novinky | autor: Petr Poláček |

Když vyšlo nedopatřením najevo, že Creative Assembly připravují Total War: Warhammer, velmi přesně Aleš odhadl, že se bude odehrávat v rámci reálií starého světa, ne toho aktuálního, rozbořeného kampaní End of Times. Oficiální představení Total War: Warhammer tedy dává Alešovi za pravdu, což podtrhují nejenom informace, ale též tříminutový filmeček, který nechá vzpomenout na podobné výtvory od Blizzardu. 

"Pikantní je, že Games Workshop svět totálně zničil, Chaos vyhrál, skoro všichni umřeli, takže Creative Assembly de facto dělají hru ze světa, co už neexistuje," zní oficiální Alešova reakce na oznámení TW: Warhammer. Ale co měli tvůrci z Creative Assembly dělat, když na hře pracují jistě nějaký ten rok a možná vůbec neměli páru, co s populárním fantasy světem Games Workshop zamýšlí. Anebo věděli, ale je jim to jedno, protože jsou si jistí tím, že nejenom fanouškům Warhammeru se jejich vize rozmáchlého strategického titulu bude líbit. Uvidíme, jestli měli pravdu, ale zmíněná rozmáchlost je nepopiratelná.

zdroj: Archiv

Tradiční koncept Total War nabobtnal za léta do olbřímích rozměrů, které jednomu člověku dají zabrat už při hře za historické národy a frakce s omezeným počtem jednotek k dispozici. Když si ale namísto vojáčků skutečných dosadíte mnohem početnější armády z Warhammeru, a ještě si domyslíte přítomnost magie a příšer, jednomu z toho skoro praská žilka. Jestli byly bitvy v klasických TW hrách často grandiózní, jaké budou v TW: Warhammer? K tomu si musíte připočíst diplomacii, pro kterou je ve zrádném Warhammeru spoustu prostoru, stejně jako pro politiku, budování měst i národa a jiné hrátky na tahové mapě. I já, jakožto prakticky nýmand v otázkách Warhammeru, si umím rozmáchlost hry představit.

Total War: Warhammer zdroj: tisková zpráva

Stejně tak z videa umím i já vyčíst, že minimálně v základu nabídne TW: Warhammer hru za čtyři strany - zelenkožce (orkové, goblini), lidi ze starého světa pod vedením Karla Franze, trpaslíky v čele s Thorgrimem a upíry, jejichž armádu nemrtvých vede do boje Mannfred von Carstein. Je otázkou, jestli jde o částečný, nebo úplný výčet hratelných stran, přičemž do hry jistě vstoupí i Chaos, jehož Tzeentchova démona lze v traileru rovněž vidět. Odpovědi musí nabídnout tvůrci, případně odborná analýza traileru, na kterou se ovšem necítím a přenechám ji Alešovi.

Total War: Warhammer zdroj: tisková zpráva

Obecně řečeno Creative Assembly nebyli při oznámení hry příliš sdílní, co se týče absolutních detailů. Jen dopředu deklarují, že Total War: Warhammer je první hra z plánované trilogie. Později na ni naváží dva samostatně hratelné datadisky nebo možná pokračování. 

Total War: Warhammer vyjde v neznámém termínu pro PC a Mac

Nejnovější články