O životním díle Sida Meiera se dočtete víc v memoárech Sida Meiera

7. 5. 2020 15:45 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Není pochyb o tom, že Sid Meier patří k největším vývojářům v historii počítačových her. Byl jedním z těch, kteří udávali trendy a pokládali základy modernímu hraní a je jedině dobře, že se takový člověk s kariérou dlouhou 40 let rozhodne podělit o své zkušenosti a vzpomínky na stránkách své vlastní knihy, jejíž název jde ruku v ruce s názvy jeho her – Sid Meier’s Memoir!

Sidu Meierovi vděčíme za fantastickou strategickou sérii Civilization, která odolala rapidně se měnícímu prostředí videoher, kde pouze nepřežívá, ale vyloženě prosperuje. Bohužel to neplatí o Meierových zbylých sériích, ale slávu jim upřít nemůžeme. Hry jako Railroad Tycoon, Pirates! a Alpha Centauri se jménem autora v názvu jsou nezapomenutelné.

Avšak Sid Meier si vedle vývoje vyzkoušel i jiné pozice. Spoluzaložil studio MicroProse vydávající první díly série Civilization (toto studio před pár dny vstalo po 20 letech z mrtvých a vydává rovnou tři hry naráz), později spoluzaložil ještě Firaxis, který dodnes vydává nové hry ze sérií Civilization a XCOM.

Sid Meier's Memoir! zdroj: Sid Meier's Memoir!

Pro zobrazení celé obálky knihy klikněte na obrázek

Za svou dlouhou kariéru toho rozhodně neprožil málo a přičichl k různým aspektům videoherního průmyslu. Jeho hry byly inspirací mnohým dalším tvůrcům a nemálo z nich se dočkalo i své stolní podoby. Má tedy rozhodně o čem vyprávět. Ve skutečnosti se jeho myšlenky roztáhly na 320 stránek chystané knihy.

V té nebude popisovat jen svou tvorbu, ale poskytne také vlastní pohled na historii herního průmyslu, zamyslí se nad psychologií hráčů a poodhalí pozadí tvůrčích procesů včetně svých pravidel pro dobrý herní design.

Podobných knížek bohužel moc nevzniká, a když už se do ní někdo měl pustit, je dobře, že to byl právě Meier. Jeho memoáry vyjdou v tištěné pevné vazbě 8. září a předobjednávat je můžete z oficiálních stránek. A kdo ví, třeba se dočkáme i české lokalizace stejně jako v případě Blood, Sweat, and Pixels (Krev, pot a pixely) od Jasona Schreiera.

Nejnovější články