Novinka Dangerous Driving slibuje hratelnost starých dobrých Burnoutů
zdroj: Archiv

Novinka Dangerous Driving slibuje hratelnost starých dobrých Burnoutů

10. 4. 2019 10:12 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Na Burnouty vzpomínám vždycky s úsměvem na tváři. A teď nemyslím poslední díl Burnout Paradise s otevřeným světem. Ten byl samozřejmě skvělý, ale v mé paměti jsou mnohem hlouběji zakořenění jeho předchůdci, kteří se soustředili na šílené závodění na více méně přímočarých tratích a ještě šílenější bouračky. A přesně to vám nabízí i novinka Dangerous Driving od některých tvůrců těchto starších Burnoutů.

Dangerous Driving chce být duchovním nástupcem Burnoutů před vznikem Burnout Paradise a soudě dle nového videa k nim opravdu nemá daleko. Prakticky neustálá a absurdně vysoká rychlost, silně arkádový jízdní model a jedna bouračka za druhou s efektní zpomalovačkou.

V Dangerous Driving na vás čeká spousta herních módů, od klasických závodů přes stíhání padouchů v policejním voze až po čistou eliminaci soupeřů. Usednete za volant „obyčejných“ sedanů s maximálkou něco přes 300 km/h, vyzkoušíte různá kupéčka, supersporty i hypersporty, a dojde i na formule.

zdroj: Archiv

Nečekejte ale žádné licencované vozy. Asi neexistuje automobilka, která by ráda viděla svá vozidla rozemletá na kaši v ilegálních závodech v běžném provozu. A tím problémy s licencemi nekončí. Zatímco chybějící značková auta mi nepřijdou nijak na škodu, absence soundtracku je u takto akčního závodění opravdový přešlap. Malé indie studio s minimálním rozpočtem je zkrátka vůbec rádo, že projekt dotáhlo do konce…

Zahraniční recenze jsou ale vesměs pozitivní a obecně to vypadá, že jsou vývojáři na správné cestě. Třeba se jim nakonec podaří rozvinout novou značku, jejíž případný další díl už bude vypilovaný po všech stránkách. Teď tu ale máte první Dangerous Driving vydané na PlayStationu 4, Xboxu One a Epic Games Storu.

Nejnovější články