zdroj: Activision

Nové Call of Duty oficiálně oznámeno, skutečně se věnuje studené válce

20. 8. 2020 11:49 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Po úniku, který zapříčinilo balení Doritos, a po spuštění tajuplného webu, který měl lákat na brzké odhalení, jsme se konečně dočkali. Letošní díl Call of Duty se opravdu jmenuje Black Ops Cold War a vy se nyní můžete podívat na první oficiální trailer, který velmi dobře zachycuje atmosféru, v níž by se celá hra měla nést.

Ve zhruba dvou minutách sice neuvidíte vůbec žádné záběry z hraní, velmi pravděpodobně se ale přiučíte pár mazaných triků pro případ, že byste chtěli destabilizovat nějaký nepřátelský stát. Video obsahuje skutečné záběry z rozhovoru s Jurijem Bezmenovem, bývalým agentem KGB, který přeběhl na druhou stranu a v interview z roku 1984 popisuje způsoby, jakými se vede zákulisní válka.

Bezmenov ve videu hovoří o reálných událostech i opravdovém agentovi, jenž nesl krycí jméno Perseus a dodnes není známa jeho pravá totožnost. Nový díl Call of Duty tedy bude zjevně více čerpat ze skutečné historie.

Trailer má velmi strohý popis, který nás vybízí, abychom poznali svou historii. Zároveň obsahuje lakonické sdělení Verdansk, 26. srpna. Více o hře bychom se tedy patrně měli dozvědět příští týden, zároveň se zdá, že bude příběh nějakým způsobem propojen s fiktivním státem, který je dějištěm battle royale režimu Warzone.

Zajímavé také je, že Bezmenov ve videu hovoří o tom, že práce tajných agentur je dlouhodobá a ovoce může přinést až po desítkách let. Není tedy tak úplně jisté, zda se nová hra bude odehrávat v minulosti, v oné studené válce, kterou známe z historie, nebo zda bude zasazena do současnosti a budeme řešit bouři, kterou zaseli agenti před půlkou století.

Nejnovější články