Nová expanze pro Hearthstone nese název Whispers of the Old Gods
zdroj: tisková zpráva

Nová expanze pro Hearthstone nese název Whispers of the Old Gods

14. 3. 2016 10:14 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

O víkendu konečně Blizzard představili novou expanzi pro svůj karetní hit Hearthstone a ne jen názvem. Ten zní Whispers of the Old Gods a jak z něj dobře hádáte, půjde především o místní verzi Cthulhu (tedy C'Thuna) a dalších Starých bohů Yogg-Sarona, N'Zoth a Y'Shaarje. Představili i první karty ze sady, včetně prvního ze čtyř Starých bohů, s nimiž si také zahrajete. Vydání Whispers of the Old Gods také spustí Standard formát, který opustí trojic nejstarších expanzí.

Celkem bude ve Whispers of the Old Gods 134 nových karet a k vydání expanze dojde na přelomu dubna a května. Abyste jen toužebně nečekali na to, až rozbalíte nějakého boha, hned v prvním boosteru edice budete mít chapadlovitého C'Thuna a dvojici jeho uctívačů Beckoner of Evil. Navíc, pokud se přihlásíte do hry v určitém, zatím nespecifikovaném, období, dostanete zdarma tři balíčky Whispers of the Old Gods. Nu a pokud víte, že budete kupovat hodně balíčků, můžete si jich předobjednat rovnou padesát a dostat roztomilý rub karty s neposedným okem.

Ale teď k samotným kartám. C'Thun vypadá zábavně. Za 10 man 6/6, která nasází do nepřátel v náhodném pořadí tolik zranění, kolik má sílu. Tedy žádná výhra, ale jsou tu ještě uctívači, kteří jej podporují. Kupříkladu zmíněný Beckoner of Evil dá C'Thunovi +2/+2, ať je kdekoliv – tedy na stole, ve vaší ruce nebo v balíčku. Twilight Elder sice dá tomu samému bohu +1/+1, ale na konci každého kola a opět kdekoliv. Takže s pár koly uctívání už můžete zahrát třeba 15/15 monstrum, které do nepřátel nasází za 15. A protože to dělá jako Battlecry, udržte kolo na stole Branna Bronzbearda a pak se smějte, jak C'Thuna chapadla všechny umlátí.

Dalším motivem, který se objevuje, jsou znetvořené verze základních karet. Polluted Hoarder vás pořád nechá při své smrti líznout kartu, ale protože je 4/2 za 4 many, vydrží na stole o trochu déle. Hogger, Doom of Elwynn zase vyrábí své 2/2 Gnolly při zranění a je 6/6. A Validated Doomsayer je velmi spokojený zvěstovatel, protože předpověděl konec světa správně. Takže ke své 0/7 dostane ve vašem kole 7 do útoku. Nu a pokud jste také jako já nadávali na paladinův stromeček s Mysterious Challengerem, určitě vás potěší Eater of Secrets. 2/4 minion za 4 many, který při příchodu do hry zničí všechny soupeřovy Secrety a za každý se nafoukne +1/+1.

zdroj: Archiv

Prozatím vypadá Hearthstone: Whispers of the Old Gods nápaditě a mechanika C'Thuna velmi zábavně, protože vyžaduje pečlivou konstrukci decku. Je také vidět, že Blizzard reaguje na výkyvy v metagame (Eater of Secrets), jakkoliv se de facto bude ve Standard formátu formovat zcela nová meta. Všechny prozatím odhalení karty můžete sledovat třeba na těchto stánkách.

Nejnovější články