Nová divize Kojima Productions má tvořit filmy, seriály a hudbu
zdroj: Vlastní foto autora

Nová divize Kojima Productions má tvořit filmy, seriály a hudbu

23. 11. 2021 10:43 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Japonské studio Kojima Productions otevírá novou divizi se sídlem v kalifornském Los Angeles, která se zaměří na produkci hudby, filmů a seriálů. Jejím cílem je přenést autorskou herní tvorbu (jmenovitě zatím Death Stranding) do dalších odvětví popkultury.

Šéfem nově otevřené pobočky se stává Riley Russell, který po téměř 28 letech opouští PlayStation, kde působil mimo jiné jako vedoucí právního oddělení či viceprezident pro obchodní záležitosti.

„Nově vytvořená divize bude úzce spolupracovat s talentovanými kreativními profesionály v oboru televize, hudby a filmu, stejně jako s herním průmyslem, s nímž máme velké zkušenosti,“ oznámil Russell v tiskové zprávě.

Není žádným tajemstvím, že šéf a zakladatel Kojima Productions Hideo Kodžima patří k velkým filmovým fanouškům. Ačkoliv je herním vývojářem, nikdy se netajil tím, že by si rád nějaký film i zrežíroval. Své oblíbené herce koneckonců obsadil i do zmíněné prvotiny vlastního studia, kde se v hlavních rolích objevuje Norman Reedus, Léa Seydoux nebo Guillermo del Toro, s nímž spolupracoval i na zrušených Silent Hills.

Studio Kojima Productions svůj příští projekt zatím neoznámilo – kryptické zprávy na Kodžimových sociálních sítích už delší dobu naznačují, že by mohlo jít o horor.

Nejnovější články