Nová česká hra Ylands si to namířila mezi Minecraft a jiné survival hry s otevřeným světem
zdroj: tisková zpráva

Nová česká hra Ylands si to namířila mezi Minecraft a jiné survival hry s otevřeným světem

13. 11. 2015 12:17 | Novinky | autor: Adam Homola |

Nově oznámeným projektem českého studia Bohemia Interactive není další Arma nebo nová verze DayZ, ale budovatelský sandbox Ylands. Hra se chlubí téměř stoprocentní absencí pravidel a kompletně upravitelným terénem, takže si v ní můžete dělat skoro cokoli. Postavit hrad? Žádný problém. Prokopat se hluboko do země? Vzhůru do toho. Bojovat s divokými zvířaty? K dispozici máte například sekyru či luk.

Nad svým herním zážitkem byste měli mít ve Ylands stoprocentní kontrolu. Můžete si vybrat jestli chcete hrát sami nebo s přáteli, jestli je vám bližší přežívat na ostrově jen s hrstkou základních nástrojů nebo si zajistíte širokou škálu vybavení... Všechno je na vás a na volbě předmětů, protože právě ty do jisté míry určují hratelnost.

Se správnými předměty jste nesmrtelní, létáte, stavíte gigantické budovy, máte přístup k úplně všem herním možnostem... Na vás je též výběr lokace od pouště přes tropický les až po tundru. Oblastí je ve hře celkem pět a každá má vlastní klima, suroviny a divoká zvířata. Někde prý narazíte jen na mírumilovné kozy, zatímco jinde vás mohou velice rychle obklíčit vlci.

zdroj: Archiv

Naštěstí se lze bránit již zmíněnou sekyrou, lukem, ale třeba i holýma rukama, když na to přijde. Většinu hry odehrajete nejspíše z pohledu třetí osoby, ale na souboje půjde přepnout do pohledu z vlastních očí, pokud vám to vyhovuje. Ve Ylands můžete prý do jisté míry interagovat s každým předmětem a modifikovat terén jakkoliv si zamanete.

V budoucích verzích se ale počítá s absolutní svobodou: skrze vizuální skriptování půjde v rámci hry vytvářet jak malé scénáře, tak i všemožné herní žánry. Čímž se dostáváme k tomu podstatnému - není jasné, kdy hotová verze Ylands vyjde. Pokud vás hra zajímá, můžete si koupit a zahrát ranou alfa verzi, která má hotové hry hodně daleko, na což vývojáři na oficiálním webu vysloveně upozorňují.

Ylands zdroj: tisková zpráva

V budoucích měsících a letech počítají s přidáním vozidel, zvířecích společníků, strojů včetně programovatelných robotů, podpory pro tvorbu modifikací, komunitní platformy pro sdílení obsahu, možnosti vytvářet různé žánry apod.

Plány s dalším vývojem Ylands mají tvůrci veliké a pokud chcete být u toho, jak je postupně plní, můžete navštívit obchod Bohemky a Ylands si tam za necelé tři stovky koupit.

Nejnovější články