Ninja králík z Overgrowth rozseká všechno, co mu přijde do cesty
zdroj: Archiv

Ninja králík z Overgrowth rozseká všechno, co mu přijde do cesty

9. 10. 2017 11:44 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Když jsem před lety viděl první videa z bojové hry Overgrowth, která byla oznámena stěží uvěřitelných devět roků zpátky, do očí mě praštila jedna věc – její hektická rychlost. Králík, co umí kung-fu, se pere s jinými ušáky, kočkami nebo krysami, všude stříká krev a lámou se kosti. Bleskové útoky a protiútoky způsobují, že bojový systém připomíná nemilosrdný tanec. Tanec, při němž uděláte jeden špatný krok, a skončíte s přeraženou páteří, probodnutými plícemi nebo dokonce – a to je horká novinka – napíchnutí na kůl. Ale proč to všechno píšu: hra se po dlouhých letech konečně blíží vydání.

Do předběžného přístupu na Steamu byl přidán plný příběhový mód, což znamená, že teď můžete v srsti hlavního hrdiny, králíka Turnera, osvobodit svůj ostrov od otrokářů. Uvidíme, zda půjde o něco ambicióznějšího než o způsob, jak nenásilně propojit jednotlivé skvěle vypadající souboje. Ty jsou v nynější verzi ozvláštněny výraznější rozdílností vašich nepřátel – kočky teď například umějí vrhat dýky a krysy si zase na hlavu připevní kus křoví, aby splynuly s okolím.

Nabízí se vám taky možnost plížení a odstraňování nepřátel ze zálohy, což někdy bude nevyhnutelné v případě, že se octnete v oblasti s velkou přesilou. Vaši nepřátelé nebudou trpělivě čekat, aby si to s vámi rozdali po jednom, to mi tedy můžete věřit – naopak vám moc rádi doslova vrazí kudlu do zad, takže být opatrným tichošlápkem rozhodně má svoje výhody.

zdroj: Archiv

Ale největším lákadlem jsou stejně souboje. Ta hbitost, dynamika, intenzita…! Působí to výborně, i když zároveň trochu strašidelně – vůbec si nedokážu představit, že bych byl schopný bitky v tomhle tempu ustát. Pokud jste ovšem zarytými fandy virtuálních bojových umění, musíte mít velkou radost – po velmi dobrém multiplayerovém titulu Absolver se v nejbližší době objeví další vážný kandidát na žrouta vašeho času.

Přesné datum vydání sice známé není, ale vzhledem k tomu, že beta dostala svůj oficiálně poslední update, už čekání určitě nebude příliš vleklé. Pakliže se nemůžete dočkat, hru je možné koupit na Steamu či Humble Store za 28, respektive 26 eur, za což pochopitelně získáte okamžitý přístup do bety.

Nejnovější články