Naleštěte zbroj, připravte dřevec, Crusader Kings III vyráží na turnaj
0:00:11 | zdroj: Paradox Interactive

Naleštěte zbroj, připravte dřevec, Crusader Kings III vyráží na turnaj

12. 5. 2023 15:10 | Novinky | autor: Jakub Malchárek |

Chcete-li jednu hru, kterou byste měli hrát už napořád a nikdy vás neomrzela, můžete s klidným svědomím docela spolehlivě sáhnout po Crusader Kings III. Už základní vanilková verze nabízí stovky, ne-li tisíce hodiny zábavy a obsahu. Komunita pracuje na fantastických modech, jako je například ten, který celé Crusadery předělává do světa Písně ledu a ohně. A v neposlední řadě s železnou pravidelností do hry přibývají oficiální DLC, které otevírají nové možnosti válčení, diplomacie a úskočných pletich.

Nejnovější rozšíření s podtitulem Tours & Tournaments přichází právě teď a na jeho upoutávku se můžete podívat výše. Crusader Kings III obohatí o možnost pořádání festivalů, turnajů a dlouhých panovnických cest po království.

Život je příliš krásný na to, aby jej člověk strávil za hradbami jediného hradu a pro krále a královnu to platí dvojnásob. Expanze vám umožní podnikat výpravy nejen po říši, ale i za její hranice, přičemž po dobu vaší nepřítomnosti převezme panování (damování) regent. Samozřejmě jak je pro Crusader Kings III zvykem, každá taková pouť si přímo říká o nějaké přepadení ze zálohy.

Stejné nehody se ovšem mohou přihodit i na turnajích, královských lovech a opulentních svatbách. Veškeré tyto nové vrstvy obohatí hratelnost spíše novými eventy, kdy vybíráte z několika možností, jak v nastalých událostech postupovat. Všechny jsou ale zaměřené na sociální interakci a ne nutně musí být vždy využité k chladnokrevnému mordu.

Na královské svatbě můžete například získat nové spojence, potrénovat své řečnické schopnosti v recitačním klání nebo trochu protáhnout svaly lovem divočáků v královském lese.

Obsahem a také cenovkou se Tours & Tournaments podobají předchozímu přídavku Royal Court, takže za něj zaplatíte bez centu 30 eur. Na Steamu vedle toho právě probíhá výprodej vydavatelství Paradox. Nově vydané DLC ve slevě sice nenajdete, ale třeba základní hru pořídíte do 18. května o polovinu levněji.

Nejnovější články