Na internetu se objevila hratelná verze zrušeného remaku Tomb Raider

7. 1. 2021 12:36 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Studio Core Design, tvůrci původní série Tomb Raider, v roce 2010 zaniklo. Jedním z jeho posledních projektů měla být předělávka prvního dílu populárních akčních adventur s Larou Croft v hlavní roli pro PSP. Ačkoliv byl remake s názvem Tomb Raider: 10th Anniversary téměř dokončený, byl před vydáním zrušen a vydavatel dal přednost jiné předělávce od Crystal Dynamics, která vyšla v roce 2007 na PC a tehdejší konzole jako Tomb Raider: Anniversary.

Zrušenou hru se tehdy studio snažilo předělat na titul, kde měl hlavní roli hrát jiný známý archeolog – Indiana Jones. Ani to ale nakonec nevyšlo.

Na stránce Internet Archive se teď ovšem objevila údajná alfaverze původní předělávky Tomb Raider: 10th Anniversary z roku 2006, kterou si dokonce můžete zahrát, i díky návodu na fanouškovském webu Tomb of Ash. Kromě příslušných souborů z archivu budete potřebovat ještě program Visual Studio a také ovladač k Xboxu 360 nebo PlayStationu 4.

Hra přirozeně není dokončená, chybí v ní úkoly či nepřátelé, ale můžete alespoň prozkoumat několik lokací v Řecku a Peru, stejně jako proslulou vilu rodiny Croftových. Nebo se podívat na videa fanoušků, kteří to udělali za vás.

Nadšenci, kteří rozpracovaný build zveřejnili, se prý několikrát pokusili kontaktovat držitele práv ohledně zveřejnění, ale bez odpovědi. Internet Archive má nicméně výjimku z pravidel DMCA právě kvůli své archivářské činnosti, takže by tenhle kousek historie Lary neměl zase zmizet.

Nejnovější články