Můj Wellington přebíjí tvého Scipia! Total War se dočká vlastní sběratelské karetní hry, ale zatím jen v Číně
zdroj: Archiv

Můj Wellington přebíjí tvého Scipia! Total War se dočká vlastní sběratelské karetní hry, ale zatím jen v Číně

5. 8. 2019 14:57 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Creative Assembly se v poslední době snaží východnímu gigantovi pořádně zavděčit. Kromě sinocentrického (ale zase opravdu povedeného) Total War: Three Kingdoms teď přichází se sběratelskou karetní hrou s podtitulem Elysium, které s pomocí společnosti NetEase vyjde zpočátku jen a pouze v Číně – západní hráči ale s trochou štěstí nebudou muset čekat moc dlouho.

„Total War: Elysium: je pro nás nejen novým titulem, ale taky novým žánrem, pro který chceme co největší šanci na úspěch. Čína má velké publikum fanoušků sběratelských karetních her, na kterých se můžeme učit a pak hru přinést i zbytku světa v co nejlepším stavu,“ zní oficiální vyjádření Creative Assembly. Dostupné bude na PC a mobilech a kromě oficiálního obrázku, kde Napoleon odehrává partii se šlechtičnou Sun Ren, o ní zatím není známo nic dalšího.

Co se týče zrušené free-to-play Total War: Areny, její pohřbení platí jen někde. V Číně ji CA přivádí k životu opět s podporou NetEase. Prý by ji ale jednou rádi vzkřísili i na západě.

Série Total War si na východě díky Three Kingdoms nadělala spoustu fanoušků a NetEase se rozhodl rozšířit dohodu i na nadcházející tituly. V Číně totiž není možné publikovat hry bez místního vydavatele, proto vývojáři musí využívat prostředníků - obvykle v podobě gigantů jako je Tencent nebo právě NetEase.

zdroj: Archiv

Creative Assembly slibuje, že tahle smlouva nijak neovlivní obsah západních verzí jejich her. Zároveň NetEase nekupuje žádný podíl ve firmě: „Zachováváme plnou kontrolu nad naším studiem, našimi tituly, naší road mapou i komunitní podporou. S NetEase úzce spolupracujeme nad čistě čínskými hráčskými potřebami, ale pokud bydlíte kdekoliv jinde, nevšimnete si toho.“

Britské studio, zaměřené především na strategie, v současné době pracuje na devíti různých projektech včetně neoznámené taktické týmové střílečky.

Nejnovější články