Morová strategie Plague Inc. vyjde tento měsíc na PC
zdroj: Archiv

Morová strategie Plague Inc. vyjde tento měsíc na PC

3. 2. 2014 11:46 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Pokud jste ještě neměli na iOS nebo Androidu tu čest s vynikající strategií Plague Inc., berte tohle jako jednoznačné doporučení. A pokud nemáte ani jednu z těchto platforem, počkejte si na 20. února, kdy hra od Ndemic Creations vyjde na Steamu.

V Plague Inc. neplníte roli, kterou představuje trailer nadabovaný Adamem Jensenem (no dobrá, je to jen jeho dabér Elias Toufexis), tedy lidstva bojujícího proti nemocem. Naopak, s cílem vyhladit celý svět vyvíjíte, kultivujete a šíříte nemoci a viry.

Nemoci se liší různými vlastnostmi a na vás je, abyste modifikovali jejich symptomy a další prvky tak, aby si lidstvo hrozby všimlo co nejpozději a váš smrtící výtvor se rozšířil do všech možných zemí (jakmile vám ostrovní stát bez nakaženého vyhlásí lodní i vzdušnou karanténu, jste v háji... pokud nešíříte plíseň). Zároveň musíte žonglovat se smrtelností své nemoci, protože ve chvíli, kdy zabíjíte moc rychle, nemoc se nestihne rozšiřovat. Totální genocida lidstva je zkrátka celkem náročná věc!

Na PC se Plague Inc. objeví rovnou v Evolved verzi s multiplayerem, v němž můžete proti cizí nemoci bojovat. Nově též můžete zoomovat na ulice ve městech a kochat se svým dílem zkázy, případně sledovat skeny lidského těla, abyste měli přehled, co že to vaše nemoc vlastně umí. Je to pořádně morbidní, o tom není pochyb. Ono stačilo v původní verzi poslouchat chrchlání nebo pláč obětí a číst si, jak vaše nově vyvinutá schopnost vytvářet praskající vředy zvyšuje infekčnost nemoci.

Ale na to si musíte zvyknout, protože Plague Inc. není hra s veselým smrťáčkem a záměrně karikovanými postavami. Vlastně je to celkem drsná záležitost, kterou neodlehčují žádné vtípky. Přitom je to ale zatraceně návyková a zábavná záležitost, kterou prostě musím doporučit.

...

Nejnovější články