zdroj: WeMade Entertainment

MMORPG Legend of Ymir poběží na Unreal Enginu 5 s podporou NFT

10. 1. 2022 17:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Korejské studio WeMade Entertainment oznámilo práce na MMORPG nové generace Legend of Ymir. Naváže jím na zaběhnutou sérii MIR, která se loni v srpnu dočkala již čtvrtého přídavku, akorát ji tentokrát zasadí do prostředí severské mytologie.

Tvůrci oznámili, že jejich nové MMO poběží na Unreal Enginu 5, s čímž se pojí zejména nádherná grafika. U komentovaných záběrů z technologického dema tvůrci vysvětlují, jak jim technologie Nanite a Lumen v rámci UE5 pomáhají vytvářet graficky detailní prostředí, které si v každém rozlišení udrží stabilní počet snímků za sekundu. Ve videu se svět sice neukazuje moc v pohybu, ale i tak vypadá skvěle.

Zároveň autoři do Legend of Ymir nějakým způsobem zakomponují blockchainovou technologii s příslibem, že si hraním budete potenciálně moct i vydělávat peníze. V loni vydaném MIR4 už podobné funkce figurují – pokud hráči získají dostatečné množství speciální měny, mohou ji proměnit v blockchainové tokeny a prodat ji dalším zájemcům. Případně mohou v token proměnit svou hratelnou postavu a tu pak prodat coby NFT.

Studio WeMade pro Legend of Ymir zatím neoznámilo přibližné datum vydání ani platformy – jejich dosavadní MMORPG kromě PC vycházela i na mobilních telefonech.

Nejnovější články