Microsoft koupil značku Gears of War a chystá nové hry
zdroj: Archiv

Microsoft koupil značku Gears of War a chystá nové hry

27. 1. 2014 15:34 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Očekávané dnešní oznámení je venku. Microsoft koupil od Epicu značku Gears of War, která v uplynulé generaci patřila společně s Halo k vlajkovým lodím konzole Xbox 360. „S radostí můžeme oznámit, že Microsoft Studios získala práva na sérii Gears of War včetně všech existujících a budoucích her, zábavních formátů a merchandisingu“.

Jde o celkem logický tah. Epic Games se moc neměli k tomu, aby Gears of War momentálně pro novou generaci vytvářeli a jejich poslední pokus, Gears of War: Judgment, de facto (neúspěšný) test pro People Can Fly (tehdy už Epic Games Poland), byl zklamáním. Zároveň jde o značku, která s sebou nese dobré jméno a tedy i velký (komerční) potenciál.

Je také jasné, že značka potřebuje nějakou inovaci, kterou by teoreticky mohli zajistit noví vývojáři. Značku Gears of War nyní dostali na starosti tvůrci z Black Tusk Studios, k nimž se připojí Rod Fergusson, bývalý šéf produkce v Epic Games a chlapík, co na Gears of War pracoval již předtím. Je celkem jasné, že Microsoft rozhodně nenechá Gears of War u ledu a zároveň snad už nedojde k přešlapům typu Judgment.

Jako pro fandu téhle brutální a příjemně military sci-fi ságy jde o velmi dobrou zprávu, která budí nemalé naděje. Gears of War série za sebou má příliš dobrý běh na to, aby úplně zůstala stát na místě, ale zároveň potřebuje nový impulz a v neposlední řadě asi i novou zápletku a postavy, aby dokázala přežít a ne jen provářet už předvedené.

Nejnovější články