Mezi vašimi kamarády jsou zrádci. Vy je v RPG Lost Dimension musíte odhalit a zlikvidovat
zdroj: Archiv

Mezi vašimi kamarády jsou zrádci. Vy je v RPG Lost Dimension musíte odhalit a zlikvidovat

30. 10. 2017 12:26 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Nejlepší odpověď na hrozbu šíleného maniaka zavřeného v nedobytné věži, hrozícího světu nukleární apokalypsou? Samozřejmě tým teenagerů s psychickými schopnostmi. Co jiného byste taky čekali od JRPG? Dnes vydaná Lost Dimension do tohohle žánru perfektně zapadá, třeba kvůli tahovým soubojům lehce připomínajícím Valkyria Chronicles nebo typické anime grafice. Ale všechno to má jeden neobvyklý háček – ve vašem týmu se skrývají zrádci, které musíte odhalit a zlikvidovat.

Pokud máte pocit, že jsem přibližně o tři roky pozadu: ano, hra vyšla už v roce 2014 na PlayStation 3 a PS VITA, ale teď se dočkala své premiéry i na Steamu. A tak si i počítačoví hráči můžou užít mírnou paranoiu z toho, že značná část jejich spolubojovníků jim chce při nejbližší příležitosti vrazit kudlu do zad.

V bitvách sice ovládáte celý tým a jeho schopnosti, ale hlavním hrdinou je šéf týmu, osmnáctileté zázračné dítě Šo Kasugai. Jeho prostřednictvím se budete seznamovat s ostatními vojáky a formovat s nimi vztahy. Na jeho bedrech také leží ta nejhorší volba – na konci úrovně popravit toho, koho považuje za zrádce, byť hlasovat můžou i ostatní bojovníci.

zdroj: Archiv

K rozhodnutí mu pomůže logická dedukce a také to, že díky svým psychickým schopnostem dokáže slyšet útržky cizích myšlenek. Když někdo horečnatě dumá nad tím, jak zachránit všechny své kamarády a zničit zloducha, je to dobré znamení. Pokud se mu místo toho honí hlavou něco ve smyslu: „Och ano, už brzo se budou všichni smažit v nukleárním ohni!“, může to být prvním náznakem toho, že tu něco není tak docela v pořádku.

Na tomhle systému je skvělá skutečnost, že když hru spustíte znovu, seznam zrádců bude kompletně odlišný. Navíc se můžete propracovat k několika různým koncům, takže zde rozhodně existuje motivace pro opětovné hraní. Na grafice je sice vidět, že pochází z minulé generace konzolí, ale vzhledem k tomu, že Lost Dimension rozhodně necílí na fotorealismus, to snad příliš vadit nebude.

Nejnovější články