Mechové Rusvětského svazu na vás v Iron Harvest půjdou s kosami a raketomety

13. 7. 2020 14:08 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Svět strategie Iron Harvest vychází z maleb Jakuba Różalského, které zobrazují alternativní 20. léta minulého století. První světová válka v nich trvala o něco déle, a dala tak vzniknout gigantickým bojovým mechům, ze kterých se posléze staly pouhopouhé zemědělské stroje. Stále však bojeschopné.

Malby a celý jejich svět se poprvé daly do pohybu ve veleúspěšné stolní hře Scythe (kosa), ale co nevidět si odbudou svůj debut na poli videoher. I v realtime strategii Iron Harvest sledujete osudy pěti mocností, kterými jsou Saská říše, Severské království, Krymský chanát, Polanská republika a Rusvětský svaz.

Poslední jmenované frakci se věnuje nové video, konkrétně tedy především jeho opancéřovaným vynálezům. Zdejší Rusové si potrpí na velikost. Je úplně jedno, že jsou jejich bestie pomalé, když jejich pláštěm jen tak něco nepronikne. Jedna z těchto oblud i přes usilovnou palbu stihne dojít k nepřítel a rozcupovat ho svými mohutnými kosami. Následně projde budovou jako nůž máslem.

Najdou se ale i stroje zkázy určené pro boj na dálku, z nichž jeden vypadá jako stará verze dnešního raketometu TOS-1. A zatímco ostatní národy posílají do boje i prosté vojáky, Rusvětové ty své navlékají do exoskeletů schopných obrovských skoků, proti kterým nemají obyčejní pěšáci moc šanci.

Ale když už přijde řada na člověka z masa a kostí, je jím ledově chladná Olga útočící potichoučku svou šavlí, případně hlasitě s pomocí výbušnin. Nebo za sebe nechá vykonat špinavou práci ochočeného tygra Čanga. Pokud znáte deskovku Scythe, pak znáte i tuto dvojici, v jejíž kůži dobýváte Evropu.

Iron Harvest vyjde 1. září na počítačích, konkrétně v obchodech Steam, Epic Games Store a GOG, mezi kterými nabídne cross-play. Počítačovou verzi si můžete předobjednat, ale počítá se i s podporou platforem PlayStation 4 a Xbox One.

Nejnovější články