zdroj: Merge Games

Máte rádi Deus Ex? Mohla by vás zajímat cyberpunková střílečka Foreclosed

27. 11. 2020 13:45 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Pokud se nic hrozného nestane, dorazí za 14 dní na naše obrazovky Cyberpunk 2077. Není to ale jediná cyberpunková hra, která má v dohledné době vyjít. Na vlně zájmu o tento trestuhodně nevyužívaný žánr se hodlá svézt i akce Foreclosed.

Ta bude vyprávět příběh Evana Kapnose, který ve světě plném technologií a intrik přijde o svou totožnost, o práci, implantáty a prakticky o celý život. Jeho úkolem je zmizet z města, než bude jeho bývalý majetek vydražen.

Ačkoli je Foreclosed akční střílečkou, právě narativ je jedním z prvků, na které autoři nejvíce spoléhají. Tím druhým je pak výtvarné zpracování, které se inspiruje v komiksech. Kromě odpovídajícího grafického stylu se tak můžete těšit na klasické komiksové bubliny a efekty plus hrátky s rozdělením obrazovky na jednotlivé rámečky pro zajímavější vyprávění příběhu.

Hra nabídne i RPG systém. Kromě zbraní dostanete k dispozici takřka superhrdinské schopnosti, svou pistoli si budete moci upravovat skrz různé modifikace odemykající nové režimy střelby a podobně. Autoři sami říkají, že byste se o jejich hru měli zajímat v případě, že máte rádi sérii Deus Ex, případně hry, jako je Ruiner, Cloudpunk, Liberated a samozřejmě i Cyberpunk 2077.

Foreclosed je v plánu na PC, PS4, Xbox One a Switch. Vyjít má v příštím roce.

Nejnovější články