Marvelácká tahovka Midnight Suns od tvůrců XCOMu údajně prochází proměnou
zdroj: Firaxis

Marvelácká tahovka Midnight Suns od tvůrců XCOMu údajně prochází proměnou

24. 5. 2022 10:23 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Tvůrci série XCOM ze studia Firaxis Games koncem loňského srpna oznámili svou další tahovku Midnight Suns, která se zařadí po bok mnoha dalších her čerpajících reálie z univerza Marvelu. Tehdy nám rovnou prozradili, že plánují vydání na letošní březen, ale už v listopadu došlo k odkladu do druhé poloviny roku 2022.

Nyní dostáváme zákulisní drby pojednávající o tom, proč došlo k odkladu. Sami tvůrci dříve specifikovali, že dodatečný čas využijí k přidání dalších příběhů, filmečků a obecnému vyladění hry, ale podle anonymních zdrojů Toma Hendersona, kterému se tu a tam podaří něco skutečně leaknout, je hra více přepracovávaná.

Henderson nezachází do žádných detailů, ale přepracování by se mohlo týkat karetního systému, který se u fanoušků nesetkal s takovým nadšením, jaké by si ve studiu asi přáli. Taktické bitvy řízené balíčkem karet, tedy náhodou, přeci jen neznějí tak takticky jako v sérii XCOM.

Podle Hendersonových zdrojů by se překopaná hra Midnight Suns mohla znovu odhalit již příští měsíc během Summer Game Festu Geoffa Keighleyho, který proběhne živě 9. června od 20:00.

Midnight Suns sice budete mít kontrolu nad mnoha hrdiny Marvelu včetně Kapitána Ameriky, Iron Mana, Doctora Strange, Wolverina, Ghost Ridera či Bladea, ale zároveň si vytvoříte svého vlastního hrdinu Huntera s vybranými schopnostmi. Vedle tahových soubojů budete trávit čas v sídle svého týmu, kde budete prozkoumávat příběhy a osudy ostatních hrdinů a spřádat plány proti démonům záporačky Lilith, která se snaží probudit boha chaosu Chthona.

Hra byla původně oznámená pro počítače, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S a Switch.

Nejnovější články