Maelstrom rozpoutá námořní bitvy s kaidžu v první půlce dubna
zdroj: tisková zpráva

Maelstrom rozpoutá námořní bitvy s kaidžu v první půlce dubna

22. 3. 2018 10:52 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Mořskou hladinu již několik dní brázdí spousta hráčů hrající si na piráty v novince Sea of Thieves. Pokud vám ale není úplně po chuti kooperovat s trolly s druhého konce planety, za pár týdnů se vám naskytne možnost pilotovat vlastní loď bez nutnosti dalších příživníků na její palubě. V Maelstrom se ale nebudete obávat kostlivců, nýbrž jiných lidí, orků, trpaslíků a mořských příšer.

Čistokrevný multiplayer Maelstrom proti sobě za nedlouho postaví několik hráčů v tělech výše zmíněných tří ras, kteří spolu svedou námořní bitvy na život a na smrt. Budou hrozbou jeden pro druhého, ale stejně tak mají i několik společných nevyzpytatelných protivníků – hlubinné potvory stahující dřevěné kocábky pod hladinu a počasí mající v případě obřího víru stejný efekt.

Maelstrom právě teď vybírá finance na Kickstarteru. Do konce kampaně zbývá pouhých pět dní, ale cílovou částku 10 000 dolarů se již podařilo vybrat. To už bohužel nelze říct o dodatečných cílech, protože aktuální stav kampaně je pouhé 2 000 dolarů v „plusu“.

zdroj: Cinemart

Zajímavé to přitom začíná být až na 30 000 dolarech, které slibují kooperativní scénáře proti nástrahám herního prostředí. Další příčky nabízí třeba novou rasu goblinů, výzvy pro jednoho hráče a na konci celého seznamu s pravděpodobně nedosažitelnou metou 100 000 dolarů sedí rovnou singleplayerová příběhová kampaň.

Reálně se tak odemknou jen záchranné lodičky a možná i mechanika mužů (a orků a trpaslíků) přes palubu. Ať už to dopadne jakkoliv, Maelstrom vstoupí do Early Accessu na Steamu již 11. dubna. To by se stalo i v případě, kdyby se nevybrala ani cílová částka. Tvůrci totiž nepotřebují finance na dokončení hry, ale pomocí Kickstarteru budují komunitu, která bude součástí dalšího vývoje.

Nejnovější články